Fudbaleri Partizana ubjedljivo su savladali na gostujućem terenu ekipu Rada rezultatom 5:0 u okviru 26. kola Superlige Srbije.

Partizan je očekivano ušao u ovu utakmicu napadački i odmah su nametnuli svoj tempo igre. Taj pristup se isplatio u 24. minuti kada je na dobru asistenciju Takume Asana, svoj prvi gol u crno-bijelom dresu postigao Filip Holender.

U 35. minuti Lazar Marković je ubacio nisku loptu u šesnaesterac domaćih. Najbolje se snašao Bibras Natho kojem je ostao lakši dio posla samo da ubaci loptu u mrežu i duplira prednost za Partizan (2:0).

Na početku drugog poluvremena, uslugu Markoviću vratio je Natho koji je nakon sjajnog prodora po strani uposlio napadača Partizana koji je bio precizan za 3:0.

Fudbaleri Partizana se nisu zadovoljili ovim velikim vođstvom i nastavili su sa napadima. U 66. minuti dobar solo prodor napravio je Sejduba Suma koji je šutirao pod prečku i zabio za 4:0. Golman Rada Damir Kahriman bio je na ovoj lopti, međutim šut je bio prejak da bi ga uspio odbraniti.

Samo pet minuta nakon ulaska u igru, mladi napadač Partizana Filip Stevanović upisao se u listu strijelaca u 72. minuti i tako postavio konačan rezultat 5:0. Vrijedi napomenuti da je u finišu ovog meča ekipa Rada ostala sa igračem manje na terenu nakon što je crveni karton dobio Lazar Stojsavljević. Suma je u posljednjoj prilici na utakmici iz slobodnog udarca pogodio prečku.

Narednu utakmicu fudbaleri Partizana u Superligi igraju protiv Zlatibora, dok Rad gostuje ekipi Javora.