Pukla petarda na Old Trafordu: Salah postigao het-trik i pokazao Solskjeru put ka izlaznim vratima

Fudbaleri Liverpula uvjerljivo su savladali Mančester junajted rezultatom 5:0 u okviru devetog kola engleske Premijer lige. Muhamed Salah blistao je tokom cijelog meča, a uspio se tri puta upisati u strijelce.

Početak kao iz snova bio je za “Redse”. Mohamed Salah je u petoj minuti sjajno proigrao Nabija Keitu koji je lagano matirao Davida De Heu za rano vođstvo Liverpula.

Samo osam minuta kasnije po desnoj strani probio je Aleksander Trent Arnold, oštro centrirao, a u padu loptu u gol pospremio je Portugalac Diogo Žota. Tu nije bio kraj mukama izabranika Ole Gunar Solskjera.

U 38. minuti uslugu za gol uzvratio je Keita, a Salah je povisio na 3:0. Na odmor se otišlo sa visokih 4:0, nakon što je Salah još jednom zatresao mrežu Junajteda za potpuni potop u prvom dijelu.

Nastavili su jako i u drugom dijelu izabranici Jirgena Klopa, a samo pet minuta trebalo je Salahu da upotpuni het-trik na ovom meču i tako postane najefikasniji fudbaler koji dolazi sa afričkog kontinenta koji je ikada igrao u engleskoj Premijer ligi.

Isfrustrirano su izgledali domaći fudbaleri. Nakon jednog neopreznog starta Pola Pogbe nad Keitom, glavni arbitar Entoni Tejlor nakon konsultacije sa VAR sobom pokazao je direktan crveni karton Francuzu.

Do kraja utakmice skinuli su malo nogu sa gasa gostujući fudbaleri, koji su pretežno držali loptu u svojim nogama, dok domaći fudbaleri nisu ni pomišljali o nekom potencijalnom čudu.

Bio je ovo veoma težak poraz za Mančester junajted i za njihovog trenera Solskjera koji je sada već sigurno na izlaznim vratima iz kluba.

Nadrednu utakmicu Junajted igra protiv Totenhema u Londonu, dok Liverpul na svom terenu dočekuje Brajton u okviru desetog kola Premijer lige Engleske.