Fudbaleri Radnika i Slobode odigrali su večeras neriješenu utakmicu 1:1 u Bijeljini, u okviru 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Obje ekipe odigrale su mirno prvo poluvrijeme. Najozbiljniju šansu i jedni i drugi su imali pred kraj prvog dijela. Prvo su gosti prijetili preko Dženisa Beganovića, ali on loptu šutira malo pored gola u 40. minutu. Samo četiri minuta kasnije domaći su u šansi. Iskusni Mahir Karić dodao je loptu mladom Vladimiru Bradonjiću koji šutira sa distance, i u ovoj prilici lopta odlazi pored gola.

Dosta bolje drugo poluvrijeme ove utakmice. Do vođstva Sloboda dolazi u 47. minutu i to preko Jasmina Osmića. Veliku grešku napravio je odbrambeni fudbaler domaćih Ivan Šubert kojem lopta prolazi kroz noge, ona dolazi do Osmića koji zaobilazi golmana Dalibora Kozić i pogađa praznu mrežu. Nakon primljenog gola, domaći su imali terensku inicijativu. Napadali su preko Nikole Popare i Milana Vušurevića, ali nije bilo gola. Poslije pokušaja Crnogorca, Bijeljinci su izveli korner, a Bradonjić udarcem iz prve sjajno pogađa mrežu u 64. minutu. Odbrana je bila nesmotrena, ostavili su mladog reprezentativca Bosne i Hercegovine samog, a on je to lako iskoristio. Samo dva minuta nakon gola, šansu da preokrene rezultat imao je Nedim Mekić, ali je golman gostiju odbranio. U 70. minutu Sloboda je imala priliku da kazni promašenu šansu Radnika, ali je Kozić sjajno odbranio udarac Beganovića. U 77. minutu Popara je uputio topovski udarac, ali je golman Luka Kukić bio na pravom mjestu.

Radnik je upisao peti remi u ovoj sezoni, dok je Slobodi ovo tek drugi neriješen meč.