Fudbaleri Radnika i Veleža remizirali su 1:1 u Bijeljini u okviru 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Već u prvom minutu domaći igrači su imali priliku, tačnije Nikola Popara čiji je šut sa ivice šesnaesterca zaustavio Vedran Kjosevski. Nakon toga je uslijedio mirniji period utakmice bez značajnih dešavanja, da bi u 23. minutu Nemanja Anđušić izašao sam ispred golmana domaćih sa lijeve strane, no iako je prebacio Luku Bilobrka lopta je otišla pored stative.

Obren Cvijanović je proigrao u 41. minutu Samir Radovca, no ovaj je sa desetak metara šutirao preko gola. Tri minuta kasnije Anđušić je ponovo pokušao sa vrha šesnaesterca, no Bilobrk je sjajno reagovao, kao i kod šuta Cvijanovića koji je uslijedio odmah nakon toga.

Ekipa Radnika propustila je veliku priliku u 55. minutu, tačnije Mahir Karić koji je izašao jedan na jedan sa Kjosevskim, ali je golman tima iz Mostara fenomenalno reagovao i sačuvao svoju mrežu. Već u sljedećem napadu Ermin Huseinbašić je pokušao iz daljine, ali je lopta otišla pored gola. Novi prekršajem Dino Hasanović je uvukao svoj tim u još veći problem, jer je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Domaći tim je nakon što su dobili igrača više preuzeo konrolu nad utakmicom i ponovo je Kjosevski zaustavio šut Karića sa pet metara iz okreta. Slaviša Radović je iznenada došao do šanse u 76. minutu, ali je njegov šut iz daljine odbranio Bilobrk. Do kraja meča obje ekipe su imale po jednu šansu, ali Karić na jednoj i Brandao na drugoj nisu uputili precizne šuteve, te je utakmica završena bez golova.

Ekipa Veleža naredni meč će dočekati Borac iz Banjaluke, dok Radnik dočekuje Mladost Doboj Kakanj.