Košarkaši Radnika savladali su u Bijeljini ekipu Borca sa  75:70 u okviru 22. kola Lige Bosne i Hercegovine.

Na samom startu meča Radnik je poveo sa 4:0, pa je Stefan Kenić smanjio na 6:5. Jovica Kecman i Srđan Jovanović su trojkama povećali prednost domaćina na 14:7, a sve je to Dejan Kokoruš povećao na 19:7, dok je na kraju prve četvrtine rezultat bio 20:10.

Diante Boldvin je smanjio zaostatak na 20:16, ali su Miladin Vlačić i Kokoruš uzvratili serijom za 32:18. Boldvin i Džošua Kaningem su smanjili na 32:24, a Kokoruš je odveo domaćina na 36:26, da bi na poluvremenu bilo 39:27.

Radnik, Radnik preko Borca do bodova spasa

Radoš Šešlija je na početku drugog poluvremena smanjio na 41:33, pa su Draško Knežević i Boldvin primakli goste na 45:39. Poenima Vuka Boškovića Borac je preokrenuo na 47:45 i onda je Kenić pogodio za 50:45. Jovanović i Đorđe Mičić su uspjeli da izjednače na 55:55 i s tim rezultatom se ušlo u posljednji period.

Kokoruš je doveo Radnik u prednost od 59:58, no Kenić je preokrenuo na 63:61. Knežević je povećao prednost na 66:61, da bi Kokoruš preokrenuo na 68:67. Nemanja Stanković i Đorđe Mičić su povećali prednost na 72:67, te su na kraju domaći igrači trijumfovali sa 75:70.

RADNIK – BORAC 75:70 (20:10, 19:17, 16:28, 20:15)

Radnik: Vlačić 13, Stanković 6, Markez, Ćurović 2, Kokoruš 17, Kecman 11p, 11sk, N. Mičić 6, Đ. Mičić 8, Jovanović 12

Borac: Gavrić, Kaningem 7, Dragojević, Boldvin 15, Knežević 12, Šešlija 10, Kenić 19, Bošković 7, Janković, Reljić