Radnik je u okviru 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao Tuzla siti na svom terenu rezultatom 2:1.

Prvu priliku da utakmici imali su gosti u 13. minuti. Dario Rugašević je centrirao, a najviši u skoku bio Dejan Maksimović, međutim njegov udarac je otišao pred gola.

U 16. minuti Nermin Crnkić je ušao u kazneni prostor i dobru priliku, ali ga je na nepropisan način zaustavio Dalibor Kozić i glavni sudija Adis Mulahasanović pokazao je na bijelu tačku. Siguran izvođan najstrožije kazne bio je iskusni Vojo Ubiparip i Tuzla siti je od 17. minuta povela rezultatom 1:0.

U 40. minuti ponovo je Crnkić bio u dobroj poziciji, ali je loše zahvatio jedan volej i lopta je otišla visoko preko gola. I onda minut prije nego se otišlo na odmor Radnik je stigao do izjednačenja. Velibor Đurić je centrirao, a Stefan Janjić sjajno reagovao i poslao loptu u mrežu gostiju.

Nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu Radnik je poveo rezultatom 2:1. Đurić je šutirao, a Rugašević slabo reagovao i lopta je stigla do Ermina Husejinbašića koji pogađa za potpuni preokret bijeljinskog premijerligaša.

Mogao je Radnik u 72. minuti i do veće prednosti, Mahir Karić je dodao do Vladimira Bradonjića koji je obišao i golmana Tuzla sitija Nevresa Fejzića, ali nije uspio lakši dio posla da uradi kako treba, i lopta je otišla pored gola.

Do kraja nije bilo promjene rezultata, a gosti bez ozbiljnije prilike u drugih 45 minuta nisu mogli očekivati da na ovoj utakmici dođu do bodova, pa je tako Darko Nestorović stigao do prve pobjede po povratku na klupu kluba iz Bijeljine.

Radnik u posljednjem kolu u polusezoni igra protiv Olimpika, dok Tuzla siti dočekuje Borac.