šićko austrija rukomet

Rukometaši Poljske savladali su selekciju Austrije rezultatom 36:31 (17:14) u okviru prvog kola grupe D Evropskog prvenstva u Mađarskoj i Slovačkoj.

Od samog starta Poljaci su bili čvrsti i u prvom dijelu na krilima raspucanog Simona Šićka došli su do prednosti od 17:14. u nastavku očekivalo se buđenje Austrije, ali do toga nije došlo, a prednost za Poljsku se povećavala da bi na kraju meč završio 36:31.

Najefikasniji pojedinac na meču bio je Arkadijuš Morito sa devet postignutih pogodaka.

Fabijan Poš je sjajno otvorio ovaj meč sa dva vezana gola, ali se onda razbudila Poljska koja je vrlo brzo došla do izjednačenja na 3:3. Do 24. minute igralo se gol za gol i viđena je prava “rezultatska klackalica”, a onda je uslijedila mini-serija Poljaka od 3:0 koji su tako došli do vođstva od 15:11.

Kod izabranika Patrika Rombela posebno se istakao Simon Šićko koji je bio nezaustavljiv i koji je postigao pet golova u provm poluvrmemenu koje je završeno golom Poša za 17:14 u korist Poljske.

U nastavku glavni i najraspoloženiji igrač na utakmici bilo je krilo Poljske Arkadijuš Morito koji je bio letalan za Austriju. Na kraju je utakmicu završio sa čak devet pogodaka.

Cijelo drugo poluvrijeme tvrda i jaka odbrana Poljske bila je ključna u održavanju prednosti, te nisu dopustili Austrijancima da se približe na manje od četiri gola razlike, a u napadu je sve savršeno funkcionisalo za veoma važnu pobjedu 36:31 na startu ovog velikog takmičenja u okviru grupe B.

Narednu utakmicu Austrija će igrati protiv Njemačke za dva dana od 18h, dok će Poljska odmjeriti snage sa selekcijom Bjelorusije takođe za dva dana od 20:30h.

AUSTRIJA – POLJSKA 31:36 (14:17)

Austrija: Doknić (devet odbrana), Hausle (jedna odbrana), Herman 3, Božović 1, Veber 4, Poš 7, Frimel 8, Diker, Herburger, Cajner 3, Živković 1, Ranftl, Dambok, Bilik 3, Vagner 1, Huteček.

Poljska: Kornecki (osam odbrana), Zembrzicki (jedna odbrana), Dašek 6, Jedraščik, Olejničak 2, Komarževski, Valčak 2, Bis, Šićko 6, Pietrašik 2, Bekman, Pilitovski, Šiprzak 2, Morito 9, Krajevski 6, Gebala 1.