U okviru trećeg kola Lige Evrope, Rapid Beč je savladao Dandalk rezultatom 4:3, Bajer Leverkuzen je kao gost bio bolji od Hapoel Ber Ševe sa 4:2, a Slavija Prag je pobijedila Nicu sa 3:2.

Dandalk je konkretnije ušao u utakmicu. U četvrtom minutu, Patrik Hoban je dobro skočio poslije centaršuta, ali pokušaj glavom mu je završio pored gola.

Ipak, samo tri minuta kasnije, isti igrač je donio vođstvo svojoj ekipi. Na asistenciju Krisa Šilda, Hoban je ponovo šutirao glavom i ovaj put je imao više sreće. Pol Gartler je traljavo reagovao i lopta je pronašla svoj put do mreže.

Nešto kasnije, Rapid se probudio. U 15. minutu, Maksimiljan Ulman je šutirao iz blizine, ali Eron Mekkeri je bio na visini zadatka. Sedam minuta kasnije, ekipa iz Beča je izjednačila rezultat. Dejan Ljubičić je maestralnim udarcem sa preko 30 metara savladao Mekkerija. Rezultatom 1:1 se otišlo na odmor.

Drugi period je donio mnogo konkretniju igru domaćina. Rapid je mnogo više držao loptu u svom posjedu, a imao je i veći posjed lopte. Irski tim je odolijevao sve do 79. minuta, kada je Kelvin Arase glavom pogodio za 2:1.

Izgledalo je da će Rapid lako privesti utakmicu kraju, ali hladan tuš za Austrijance je uslijedio u 81. minutu. Mario Sonleitner je nesmotreno reagovao i u svom šesnaestercu oborio Dejvida Mekmilana, pa je sudija pokazao na bijelu tačku. Mekmilan je preuzeo odgovornost, realizovao najstrožu kaznu i tako izjednačio na 2:2.

Ipak, Rapid je uspio stići do trijumfa. U 87. minutu, Hofman je pogodio za 3:2, četiri minuta kasnije Jusuf Demir je dodatno povećao prednost domaćina, a konačnih 4:3 je postavio Mekmilan, ponovo iz jedanaesterca.

Bajer Leverkuzen je poveo već u petom minutu, a strijelac je bio Leon Bejli.

Šest minuta kasnije, Elkon Akolatse je lijevom nogom iz šesnaesterca izjednačio na 1:1, a isti igrač je preokrenuo rezultat u korist svoje ekipe 15 minuta kasnije.

U 39. minutu, Leverkuzen je došao do izjednačenja. Or Dadija je postigao autogol, a rezultatom 2:2 se otišlo na odmor.

Gosti su realizovali bolju igru u drugom poluvremenu. Bejli je pogodio u 75. minutu, a konačan rezultat, 4:2, postavio je Florijan Virc u 88. minutu.

Slavija Prag je na svom terenu savladala Nicu sa 3:2. Za domaćine, golove su postizali Jan Kuhta u 16. i 71. i Abdalah Sima 41. minutu. Za Nicu, precizni su bili Amine Guiri u 33. i Den Endoje u 93. minutu.