U okviru trećeg kola košarkaškog turnira na Olimpijskim igrama u Tokiju, Italija je savladala Nigeriju sa 80:71 (29:17, 11:22, 16:24, 24:8).

“Azurima” je ovo drugi trijumf nakon tri odigrana meča, čime su obezbijedili ulazak u četvrtfinale, dok Nigerijci nijednom nisu osjetili slast pobjede.

I jedni i drugi su tokom meča imali dosta uspona i padova. Italija je odigrala odlično u prvoj četvrtini, no Nigerija se potom vratila, pa se na veliki odmor otišlo sa 40:39 za evropskog predstavnika.

Izabranici Majka Brauna su bili konkretniji u trećem kvartalu i riješili su ga u svoju korist sa 24:16, te se činilo da su bliži pobjedi, ali onda su se u posljednjih deset minuta potpuno raspali i postigli samo osam poena, naspram 24 protivnika, pa je konačan rezultat glasio 80:71 za Italiju.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Nikolo Meli sa 15, dok se na drugoj strani istakao Čimezi Metu sa 22 poena.