Raspoloženi Vilson vodio Promo do pobjede na domaćem terenu protiv Kaknja

Košarkaši Proma večeras su na domaćem terenu pobijedili ekipu Kaknja rezultatom 72:65 (14:19, 16:19, 19:11, 23:16) u 12. kolu Lige Bosne i Hercegovine.

Gosti su bolje otvorili ovaj susret, iako se prednost aktera ovog meča mijenjala do polovine prvog kvartala. Aldin Muflizovic je upisao polaganje na 4:34 i Kakanj je vodio rezultatom 10:9, a do kraja Promo je uspio još jednom da izjednači (12:12) kada je Si Džej Vilson postigao trojku.

Prvo najveće vođstvo ekipa Benjamina Šabića imala je od pet poena razlike (17:12), kada je na asistenciju Džejkona Dubinskog, Mirza Velić preciznim šutem pogodio za tri poena. Do kraja domaći su uspjeli da smanje poenima sa linije penala Željka Klještana, ali je ponovo Kakanj povisio na 19:14 polaganjem Miloša Pajovića.

Promo je na startu drugogo kvartala prvo smanjio rezultat pa izjednačio. Ipak ponovo su gosti poveli i držali prednost do poluvremena. Na 1:31 Aldin Džemo je šutem za dva povisio na 35:30, a potom i Dubinski trojkom za 38:30, i sa ovim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom dijelu dosta bolja igra gostiju kojima je izgleda prijalo malo odmora i osvježenja. Činilo se na početku drugog poluvremena da nema povratka za domaćina, ali je tim iz Donjeg Vakufa uspio da preokrene rezultat u svoju koristi.

Poslije 17 sekundi trećeg perioda, Kakanj ima najveću prednost od 10 poena. Pajović je polaganjem povisio na 40:30, a asistenciju je upisao Velić. U nastavku se mogao primijetiti pad u igri Šabićevog tima. Na 2:26 trećeg perioda Vilson je pogodio za tri poena i doveo Promo u vođstvo od 45:44.

Ponovo je Kakanj preokrenuo, ali na 24 sekunde do kraja treće četvrtine Antonio Vejd je imao polaganje i postavio rezultat na 49:49. Na početku posljednjeg kvartala Promo pravi seriju od 11:0, i vodi 60:49. Za tim Bobana Ninića proradili su tada Vejd, Vilson, te Dino Alkić i Ibrahim Mulomerović.

Kasnije je Dubinski pogodio ponovo trojku i pomogao svom timu da smanji prednost Proma na 65:60. Promo je upisao čak 23 poena u četvrtom kvartalu što je najviše na ovom susretu. Nemanja Gavranić je u finišu faulirao Vilsona, koji je uspješno realizovao oba penala sa linije slobodnih bacanja i tako postavio konačan rezultat 72:65.

Najefikasniji košarkaš u pobjedničkom timu bio je Si Džej Vilson sa 34 poena, dok je na drugoj strani Džekson Dubinski imao 18 poena.