Real iščupao bod u sudijskoj nadoknadi, borba za titulu nevjerovatno interesantna (VIDEO)

U okviru 35. kola Primere, Sevilja je kao gost savladala Real Madrid sa 2:1.

Prvih desetak minuta je proteklo u ispitivanju snaga, a u 12. je Karim Benzema postigao pogodak, no nakon konsultacije sa VAR sobom, glavni arbitar je dosudio ofsajd.

Gosti su postepeno dolazili do posjeda lopte, Suso je u 20. minutu šutirao prema golu Madriđana, međutim lopta je završila visoko iznad gola.

Ipak, samo dva minuta kasnije, došlo je do šoka za “Galaktikose”.

Sjajnu akciju nakon slobodnog udarca je mirnom realizacijom krunisao Fernando, koji je na asistenciju Ivana Rakitića pogodio za 1:0.

Izabranici Zinedina Zidana su pokušavali što prije doći do izjednačenja. U 26. minutu, Kazemiro je šutirao iz izgledne pozicije, no Bono je bio na pravom mjestu i odlično odbranio njegov udarac.

Čuvar mreže Andalužana se ponovo istakao u 29. i 32. minutu, kada je zaustavio pokušaje Džuniora Vinisijusa i Benzeme. Domaćini su nastavljali sa napadima, ali ništa im nije polazilo za rukom i na veliki odmor se otišlo sa 1:0.

Markos Akunja je na samom otvaranju drugog poluvremena snažno šutirao sa vrha šesnaesterca, ali nije bio dovoljno precizan. “Kraljevski klub” je potom kratkim pasovima pokušavao stvoriti prednost na terenu, a udarac Luke Modrića je u 52. minutu bio neutralisan od strane Bona.

Minut kasnije, sudija se ponovo konsultovao sa VAR sobom nakon što su iz Reala tražili jedanaesterac zbog navodnog igranja rukom. Ipak, nije bilo penala i igra se nastavila.

Domaćini su u 65. minutu mogli do poravnanja, ali Vinisijus je pogodio stativu.

Ipak, 120 sekundi kasnije, došlo je do izjednačenja. Poslije dobre kontre, Toni Kros je odlično proigrao Marka Aensija, koji je lijevom nogom iz prve fantastično poentirao za 1:1.

Činilo se da je momentum sada na strani Zidanovih pulena, no Andalužani su im priredili novi šok u 78. minutu, nakon pomalo bizarne situacije.

Prvo je Dijego Karlos pao u šesnaestercu Reala, sudija nije dosudio ništa, a potom je Benzema istrčao kontru, te ga je Bono oborio pred svojim golom.

Inicijalna odluka glavnog arbitra je bila penal za domaćine, no poslije nove upotrebe VAR tehnologije, donio je odluku da će jedanaesterac ipak šutirati Sevilja.

Ivan Rakitić je preuzeo odgovornost i mirno poslao protivničkog golmana u jednu, a loptu u drugu stranu za 2:1.

Ni ovdje nije bio kraj uzbuđenjima. Izgledalo je da će gosti upisati veoma bitnu pobjedu, ali to se nije desilo.

U 94. minutu, Kros je pokušao sa tridesetak metara, udarac nije bio previše snažan, ali pogodio je Edena Azara, što je zbunilo Bona, koji je bio uhvaćen na krivoj nozi i bio je primoran da po drugi put večeras vadi loptu iz svoje mreže.

Više nije bilo vremena za nove promjene, pa je konačan rezultat ostao 2:2.

Do kraja sezone u Primeri je ostalo još tri kola, Real sada ima 75 bodova, a Sevilja 71. Prvi na tabeli je trenutno Atletiko, koji na svom kontu ima 77 bodova.

U narednom kolu, “Galaktikosi” igraju protiv Granade u gostima, a izabranici Đulena Lopetegija na svom terenu dočekuju Valensiju.