U okviru četvrtog kola Lige šampiona, Real Madrid je kao gost bio bolji od Intera rezultatom 2:0.

Izabranici Zinedina Zidana su poveli već u petom minutu. Nikolo Barela je neoprezno startovao i oborio Nača u šesnaestercu, pa je sudija pokazao na bijelu tačku. Eden Azar je preuzeo odgovornost i savladao Samira Handanovića za 1:0.

Rano primljen gol je vidno poremetio izabranike Antonija Kontea. Real je uspostavio potpunu dominaciju na terenu, a do povećanja prednosti je moglo doći u 13. minutu, ali Lukas je nakon odličnog udarca iz daljine pogodio stativu. Samo minut kasnije, Marijano je odlično ispratio centaršut i pokušao glavom, ali Handanović je to uspio ukrotiti.

Prvu priliku Inter je imao u 21. minutu. Poslije dobre kontre i nekoliko odlično vezanih kratkih pasova, lopta je došla do Artura Vidala, no Čileanac je šutirao previše snažno i poslao loptu nebu pod oblake. U 26. minutu, Romelu Lukaku je pokušao iz slobodnog udarca sa oko 25 metara udaljenosti od gola, ali ni on nije bio dovoljno precizan.

Tri minuta kasnije, Načo je poslije kornera šutirao glavom, međutim Handanović je bio na mjestu.

U 33. minutu, Inter je ostao s igračem manje. Vidal je nepromišljeno reagovao i dobio žuti, a potom i crveni karton nakon žustrog prigovora glavnom sudiji, Entoniju Tejloru.

Do kraja poluvremena, nije bilo više uzbuđenja i rezultat je ostao nepromijenjen.

“Kraljevski klub”
je već u prvom minutu nastavka mogao do novog zgoditka, ali čuvar mreže Intera je odbranio odličan pokušaj Marijana, koji je šutirao po zemlji iz kaznenog prostora. Madriđani su nastavili kontrolisati tempo, no nije bilo opasnosti po Handanovića u narednim minutama.

Ipak, u 59. minutu, prednost “Galaktikosa” je bila udvostručena. Nakon dobre akcije po desnoj strani, Lukas je sjajno centrirao do Rodriga, a Ačraf Hakimi je u namjeri da zaustavi mladog fudbalera Reala loptu skrenuo u svoju mrežu.

Inter je uspio doći do daha, ali osjetio se nedostatak jednog igrača. Ivan Perišić je poslije sjajnog solo prodora šutirao u 82. minutu, ali Tibo Kurtoa je izvanredno zaustavio pokušaj hrvatskog internacionalca i to je bilo sve od “Nerazura” za ovaj meč.

Real je do kraja uglavnom držao loptu u svom posjedu i nakon posljednjeg sudijskog zvižduka na semaforu je pisalo 2:0 u njihovu korist.

U narednom kolu, Madriđani će gostovati Šahtjoru, a Inter ide u Menhengladbah na megdan Borusiji.

Inter: Handanović, Škrinijar, De Fraj, Bastoni (od 46. D’Ambrozio), Hakimi (od 64. Sančez), Barela, Galjardini (od 78. Sensi), Vidal, Jang, Lukaku (od 86. Eriksen), Martinez (od 46. Perišić)

Real Madrid: Kurtoa, Karvahal, Varan, Načo, Mendi, Modrić, Kros, Odegard (od 58. Kazemiro), Lukas, Marijano (od 59. Rodrigo), Azar (od 78. Džunior Vinisijus)