Real Madrid u drugom poluvremenu slomio otpor oslabljene Crvene zvezde

Košarkaši Real Madrida savladali su na domaćem terenu ekipu Crvene zvezde sa 79:67 u 11. kolu Evrolige, a najefikasniji na meču bio je Ostin Holins sa 16 poena.

Nakon teškog poraza od Baskonije i bez povrijeđenih Nikole Kalinića, Nejta Voltersa i Luke Mitrovića, Crvena zvezda je pružila jak otpor domaćem timu u prvom poluvremenu, ali se već u drugom osjetio izostanak pomenute trojice igrača i Madriđani su u trećoj i četvrtoj četvrtini ubrzali ritam i stigli do pobjede.

Domaći tim je poveo sa 5:2 nakon trojke Valtera Tavaresa, pa su on, Adam Hanga i Geršon Jabusel odveli Madriđane na vođstvo od 14:5. Veoma bitne poene tada je postigao Majk Cirbes (14:9), da bi ubrzo on i Ostin Holins približili Crvenu zvezdu na 16:13 što je bio rezultat prve četvrtine.

Da je ekipu Dejana Radonjića bolje služio šut za tri poena na poluvrijeme bi sigurno otišli sa vođstvom, ovako su izjednačili na 16:16, a onda je Real održavao minimalnu prednost (20:18). Hanga je kasnije pogodio za 25:22, no dva Ognjena Dobrić i Kuzmić su preokrenuli na 26:25.

Isti igrači su održavali prednost gostiju (30:29), da bi na samom isteku prvog poluvremena Jabusel pogodio trojku za 32:30, a onda je Marko Simonović pogodio obruč šutem sa svoje polovine, ali je rezultat ostao isti.

U drugom poluvremenu se već mogao osjetiti nedostatak glavnih igrača Crvene zvezde ove sezone i Madriđani su počeli da stvaraju razliku. Tavares je poentirao za 37:34, pa kasnije i za 42:36, dok su na drugoj strani gosti pravili greške u napadu.

Nastavili su igrači “Kraljevskog kluba” u istom ritmu i Tomas Ertel je donio +10 (48:38). Trojkama Holinsa i Simonovića Zvezda je prišla na 52:44, ali je Tavares vratio na 55:44, da bi se u posljednjih deset minuta ušlo s rezultatom 57:46.

Iako je Simonović trojkom smanjio na 59:49, Real je brzo trojkom Rudija Fernandeza uzvratio i otišao na 64:59. Vinsent Poarije je povećao prednost domaćina na 70:51, pa je Holins trojkom smanjio na 70:56. Domaći igrači su do kraja sačuvali svoju prednost i trijumfovali su sa 79:67.

Crvena zvezda naredno kolo dočekuje Uniks, a Real Madrid gostuje Baskoniji.