Real Madrid je na svom “Santijago Bernabeu” dočekao Inter u posljednjoj utakmici grupne faze Lige šampiona i savladao Italijane sa 2:0 čime je završio kao prvi u svojoj grupi Lige šampiona.

Real Madrid je šansama bio mnogo dominantniji od Intera u prvom poluvremenu i popularni “Kraljevi” su došli do prvog gola u 17. minutu kada je Toni Kros poslao neodbranjivu raketu i matirao Samira Handanoviča.

Igrao se 36. minut kada je Vinisijus Žunior odlično uposlio Luku Jovića, ali srpski napadač nije uspio da matira golmana Intera i pogodio je samo spoljni dio mreže.

U posljednjih pet minuta je Real Madrid stvorio bezbroj odličnih šansi, dvije su se izdvojile i to obje preko Brazilca Rodriga. Prvu je imao u 45. minutu kada je loptu primio na 16 metara od gola, ali je njegov udarac pogodio stativu.

Drugu priliku je dobio u nadoknadi poluvremena kada je sam samcat uspio samo da pogodi spoljni desni dio mreže. Sa tom šansom se otišlo na odmor  i sa rezultatom od 1:0 za domaći tim.

Umalo su u 48. minutu igrači Intera došli do poravnanja kada je Nikolo Barela došao u odličnu šansu za gol, ali je njegov udarac otišao pod nebesa.

Tokom 55. minute je Vinisijus poslao loptu ka Joviću koji je umalo postigao gol iz mrtvog ugla, ali je njegov udarac uspio spriječiti Handanovič.

Nikolo Barela se našao u duelu sa Ederom Militaom koji je u remplanju izgurao Italijana iz igrališta nakon čega je on u 64. minutu veoma burno reagovao i dobio crveni karton od Feliksa Briha kojem je ovo posljednja evropska utakmica koju će suditi.

Samo je minuta trebala Marku Asensiju da nakon ulaska sa klupe postigne gol čime je riješio pitanje pobjednika na “Santijago Bernabeu” i postavio rezultat na semaforu na konačnih 2:0.

Duel u Donjecku je završen remijem jer su domaći Šahtjor i Šerif iz Tiraspolja meč završili sa konačnih 1:1. Susret nije obilovao sa dosta šansi iako je domaća ekipa na gostujući gol uputila čak 16 šuteva.

Ipak, mnogi od tih nisu bili oni pravi osim ona dva koja su rezultovala golovima. Prvi je djelo Fernanda koji se u strijelce upisao nakon što je odlično smirio loptu i istu poslao u mrežu za 1:0, dok je u 93. minutu susreta bod gostima donio Boban Nikolov.

Nakon odigranih posljednjih utakmica grupne faze Lige šampiona Real Madrid je završio kao prvoplasirana ekipa u grupi.