Real Madrid golovima Vinisijusa i Benzeme preuzeo prvo mjesto u Primeri

Fudbaleri Real Madrida savladali su na gostovanju ekipu Levantea sa 2:0 u petom kolu Primere.

Veoma zanimljiv meč viđen je u Valensiji gdje su domaćini propuštali prilike, a gost je svoju iskoristio. Real je poveo već u 16. minutu, kada je poslije kornera Žunior Vinisijus primio loptu na desetak metara od gola i pogodio za 1:0. Šansu za izjednačenje propustio je Nikola Vukčević, kada je u 31. minutu pogodio prečku. U nastavku prve velike prilike imali su Karim Benzema i Vinisijus, ali je prvi pogodio stativu, a drugi je šutirao blizu desne stative.

Kapiten domaćih Hose Morales je pogodio spoljni dio mreže u 63. minutu, da bi četiri minuta kasnije Serhio Ramos postigao gol poslije centaršuta Luke Modrića. Poslije tri minuta provjeravanja sudija Hose Luis Montero je zbog ofsajda poništio gol. U 76. minutu Tibo Kurtoa je spriječio Karlosa Klerka da izjednači, a već u sljedećem napadu odbranio je udarac Enisa Bardhija. Sve dileme oko pobjednika riješio je Benzema golom u sudijskoj nadoknadi.

Osasuna je na svom terenu trijumfovala protiv Selte sa 2:0, a golove su postigli Fakundo Ronkalja i Džonatan Kaleri, a Alaves je golom Rodriga Elija savladao Atletik Bilbao.