Real Madrid minimalnom pobjedom protiv Sevilje prekinuo niz loših rezultata

U okviru 12. kola Primere, Real Madrid je u gostima savladao Sevilju rezultatom 1:0.

Klub iz glavnog grada Španije je imao par dobrih prilika u prvih desetak minuta. Prvo je u drugom minutu Žunior Vinisijus šutirao s desne strane u blizini peterca, ali nije bio dovoljno precizan, a zatim je poslije greške Bona lopta mogla završiti u njegovoj mreži, no Karim Benzema ipak nije uspio glavom doći do nje.

Utakmica je potom ušla u nešto mirniji tok, Sevilja je preuzela posjed lopte, dok su se gosti više orijentisali na kontranapade i brzu tranziciju. U 22 minutu, Toni Kros se dobro namjestio i odlično šutirao sa dvadesetak metara udaljenosti od gola, međutim bio je za nijansu neprecizan. Izabranici Đulena Lopetegija su bezuspješno pokušavali kreirati akcije po bokovima, a “Galaktikosi” su bili konkretniji, no ni njima nije polazilo za rukom da dođu do zgoditka.

Tok igre se ni u nastavku nije mnogo mijenjao, a najbolju akciju na utakmici je u 37. minutu imao “Kraljevski klub”. Lukas je dobro prošao po desnoj strani i uputio loptu prema protivničkom šesnaestercu, Žunior Vinisijus ju je lucidno propustio i tako stvorio priliku za Benzemu koji je dobro šutirao iz prve i izgledalo je da će pogoditi donji ugao Bonove mreže, no Seviljin čuvar mreže se fantastično bacio i tako sačuvao svoj gol.

Marokanac je odlično reagovao i dva minuta kasnije, kada je zaustavio pokušaj glavom Rafaela Varana.

Do kraja poluvremena, nije bilo većih uzbuđenja ni promjene rezultata pa se na veliki odmor otišlo sa 0:0.

Početak drugih 45 minuta se nije mnogo razlikovao od većine prvog dijela. Sevilja je uglavnom nastojala držati loptu u svojim nogama, a prvi put su ozbiljno zaprijetili u 51. minutu, kada je Luk de Jong pokušao makazicama iz šesnaesterca poslije dobrog centaršuta sa desne strane, no Tibo Kurtoa je spremno dočekao loptu koja je išla ravno u njega.

Nastavilo se igrati kao i ranije, a izabranici Zinedina Zidana su do prednosti stigli u 55. minutu. Žunior Vinisijus je dodao kratak pas do Benzeme na sredini, te zatim krenuo utrčavati u šesnaesterac, a francuski ofanzivac je iz prve proigrao Ferlanda Mendija koji je bio na lijevoj strani, odakle je poslao loptu ka Žunioru Vinisijusu. Brazilac je ispružio nogu u želji da skrene loptu u gol, nije uspio u tome, ali je tako zbunio Bona i golman Sevilje ju je nespretnom reakcijom poslao u sopstvenu mrežu.

Primljen pogodak nije oborio domaćine, koji su nastavili sa svojom igrom. Kratkim pasovima su malo po malo osvajali prostor i pokušavali se približiti protivničkom šesnaestercu, no i dalje nisu uspijevali biti dovoljno konkretni.

Narednih dvadesetak minuta nije obilovalo prilikama, a u 75. je Nemanja Gudelj imao šansu da svom timu donese izjednačenje, no njegov pokušaj iz slobodnog udarca sa oko 25 metara nije bio dovoljno precizan.

Četiri minuta kasnije, Suso je maestralnim driblingom izbacio dva protivnička fudbalera, zatim je šutirao lijevom nogom sa vrha šesnaesterca, no ni on nije uspio savladati Kurtou.

Do kraja utakmice, i jedni i drugi su imali par solidnih prilika, ali i jedan i drugi čuvar mreže su uspjeli ostati mirni u kritičnim situacijama. Nakon posljednjeg sudijskog zvižduka, na semaforu je pisalo 1:0.

U narednom kolu, Sevilja će igrati u gostima protiv Hetafea, a Real Madrid na svom terenu dočekuje Atletiko u gradskom derbiju.