Real Madrid je u prvoj utakmici četvrtfinala Lige šampiona na svom terenu pobijedio Liverpul rezultatom 3:1.

Iako u uvodnim minutama nijedna ekipa nije pokazala mnogo, Real Madrid se postavio kao tim sa većim posjedom lopte i već tada vidljivo većom željom da na poluvremenu imaju pozitivan rezultat. Do prvog uzbuđenja čekalo se do 12. minute kada je Đorđinjo Vajnaldum startovao nad Lukom Modrićem, na šta su domaći signalizirali najstrožiju kaznu, međutim Feliks Brih se nije složio sa tim.

Minut kasnije Ferland Mendi je prošao po lijevoj strani i centrirao, a Vinisijus Žunior glavom šutirao pored gola. Tada je već Real bio dominantija ekipa na terenu, a sljedeću dobru situaciju su imali u 25. minuti kada je Vajnaldum pogriješio, a Karim Benzema u situaciji jedan na jedan sa Ozanom Kabakom nije uspio opasnije zaprijetiti.

Sve to je nagovjestilo vođstvo Madriđana koje je stiglo u 27. minuti. Toni Kros je poslao odličnu dugu loptu ka Žunioru, očajno su bili postavljeni štoperi Liverpula, pa je Brazilac dospio sam ispred Alisona Bekera i postigao prvi gol ra Real Madrid.

Nastavio je Real da napada i u 31. minuti desila se prva sporna situacija na meču. Nakon loše reakcije Kabaka, Benzema je došao u dobru poziciju, da bi oborio Nejtanel Filips. Nije ponovo ništa svirao Brih, a još jednom u karijeri nije želio ni pogledati VAR.

Koliko je dekoncentrisana odbrana Liverpula pokazalo se u 36. minuti kada je “Kraljevski klub” postigao svoj drugi gol. Trent Aleksander-Arnold je poklonio loptu Markusa Asensiu, a ovaj lagano prebacio Bekera i zatresao mrežu.

Nije to bio kraj propustima zadnje linije gostiju. Vrlo lako je moglo u 43. minuti na semaforu biti već 3:0, međutim nakon velike greške Kabaka, sreća i Alison su spriječili Asensija da postigne svoj drugi gol.

Probudio je Jirgen Klop ekipu na poluvremenu, pošto su gosti od prvog minuta nastavka nagovjestili bolju igru. Blagi pritisak im se isplatio u 51. minuti kada su uspjeli da smanje prednost Reala. Nakon što je Vajnaldum dobro iznio loptu, Diogo Žota je napravio nekoliko driblinga i šutiora. Blokiran je Portugalac, a lopta se od Luke Modrića odbila do Mohameda Salaha koji je uz pomoć prečke savladao Tibu Kurtou.

Vrlo brzo nakon toga Žota je imao priliku da glavom izjednači, međutim nije bio precizan. Tada su se domaći probudili i prebacili igru ponovo na stranu protivnika. To je rezultovalo sa nekoliko “poluprilika” i jednom dobrom, u 61. minuti kada je Kros poslije povratne Asensija šutirao preko gola.

Otvorila se u 64. minuti prilika za kontranapad Reala. Benzema je uposlio Asensija, a ovaj u situaciji dva na jedan, izabrao pogrešno rješenje i upropastio dobru priliku.

Nije ipak Real Madrid dugo čekao za novi pogodak. Samo minut kasnije, nakon što je Benzema odlično sačuvao loptu okrenut leđima od gola, Modrić je primio i uposlio Žuniora koji je sa 11 metara pogodio ispod Alisona i donio prednost svom timu 3:1.

U 71. minuti zaprijetio je Benzema nakon brze akcije domaćih, ali je njegov udarac bio lak plijen za Alisona. Nije se Real Madrid ni nakon toga povlačio. Pokazali su “Kraljevi” zašto je Liga šampiona njihovo takmičenje i sa prednosti od dva gola putuju na “Enfild“.

Nije Liverpul do kraja susreta nijednom opasno zaprijetio, pa će u revanšu za osam dana morati značajno da se poprave, kako bi se plasirali u polufinale Lige šampiona.