Real Madrid nakon dva produžetka slavio protiv Panatinaikosa

Košarkaši Real Madrida pobijedili su večeras u gostima ekipu Panatinaikos poslije produžetaka rezultatom 97:93 (14:15, 19:14, 23:19, 12:20, 29:25) u 14. kolu Evrolige.

Bolju igru u prvom kvartalu pružili su košarkaši Panatinaikosa. “Zeleni” su došli do vođstva od 11:6 što je bila najveća prednost u prvoj četvrtini. Na 43 minute do kraja prvog perioda bilo je 15:11 za domaćina, a onda je Entoni Rendolf iz Reala pogodio trojku i njegov tim je smanjio prednost na 15:14.

Odmah na startu drugog kvartala Madriđani su poveli i kasnije kontrolisali prednost. Ekipa Pabla Lasa imala je vođstvo od šest poena razlike (23:17), što je bila najveća u prvom poluvremenu za tim Real Madrida. “PAO” je pred odmor izjednačio na 29:29, ali su Valter Tavares i Trej Tompkins serijom od četiri poena povisili prednost tima 33:29, i sa ovim rezultatom se otišlo na pauzu.

Sredinom trećeg kvartala “Kraljevski klub” je imao vođstvo od čak 14 poena razlike (47:33) i održavao je dvocifrenu prednost od samog kraja trećeg perioda. Drugačiji pristup “Zelenih” u posljednjoj četvrtini donio im je prvo izjednačenje, a kasnije i vođstvo u samom finišu.

Prvo je Janis Papapetru izjednačio na 66:66 tri minute prije kraja, a u nastavku je Nemanja Nedović sa linije penala uspješnom realizacijom doveo svoj tim u vođstvo (68:66). Ostalo je do kraja 14 sekundi, a sjajni bek gostiju Serhio Ljulj postiže šut za dva poena, a njegov ukupno šesti na ovom meču i utakmicu vodi u produžetke.

Papapetru trojkom i Jorgos Papajanis za dva poena i njihov “PAO” je već na pet poena od Reala (73:68). Bilo je neizvjesno, gosti su se vratili, izjednačili i povela, a ni gosti se nisu predavali, te je prvi produžetak završen 79:79. Poenima Alberta Abaldea, Gabrijela Deka i Tompkinsa Real se odvojio odvojio krajem drugog produžetka što je bilo ključno za novi trijumf “Kraljevskog kluba” (91:85).

Abalde je fauliran pri rezultatu 95:93, nakon toga oba penala sa linije slobodnih je realizovao i postavio konačan rezultat 97:93 poslije dva produžetka.

Valter Tavares je u Real Madridu bio najefikasnij sa 20 poena, dok je na drugoj strani kod “ZelenihNemanja Nedović postigao 27 poena.

U narednom kolu Madriđani će ponovo gostovati u Grčkoj kod Olimpijakosa, dok Panatinaikos igra u Atini protiv Albe.