U derbiju petog kola Evrolige, Barselona je na svom parketu rutinski savladala Real Madrid rezultatom 79:72 (18:14, 30:13, 16:25, 15:20).

Izabranici Šarunasa Jasikevičiusa su već od samog početka nametnuli svoj ritam, pa je nakon deset minuta košarke bilo 18:14 za domaće. Ključnu razliku, Katalonci su stekli finišu prvog poluvremena. Tomas Ertel je svojim poenima odveo Barselonu na +10 (35:25), a samim time i pokrenuo seriju 13:0 koja je domaćine odvela na ogromnih +21 (46:25). Iako su u istoriji viđani razni veliki preokreti u “El Klasiku”, večeras je potpuno jasno bilo da samo jedna ekipa igra ozbiljnu košarku.

Real je u finišu trećeg kvartala uspio da razliku spusti na “pristojnih” -10 (60:50), ali Barselona u četvrtoj četvrtini nije dopustila najvećem rivalu da se približi dovoljno blizu kako bi susret uveo u egal završnicu. Najbliže su gosti prišli na 100 sekundi do kraja meča kada je Serhio Ljulj ubacio dva bacanja (74:69), međutim Katalonci su odgovorili poenima na drugoj strani i tako stavili konačnu tačku na ovaj derbi. Na kraju, rezultat je bio 79:72.

Kajl Kjurik je sa 15 poena bio najbolji strijelac pobjedničkog tima, dok je kod Reala Trej Tompkins sa 14 poena bio bolji od ostalih.

U narednom kolu Evrolige, Real će na svom parketu igrati protiv minhenskog Bajerna, dok Barselonu čeka put u Vitoriju gdje će gostovati Baskoniji.