Fudbaleri Real Madrida savladali su na “Kamp Nou” ekipu Barselone u sedmom kolu Primere sa 3:1.

Okršaj najvećih klubova u Španiji počeo je sjajnim pasom Karima Benzeme u prazan prostor Federiku Valverdeu, koji se našao sam u šesnaestercu Barselone i takav poklon nije mogao da ne iskoristi za vođstvo Real Madrida od 1:0. Čim su krenuli sa centra Lionel Mesi je dodao do Žordija Albe, a ovaj je asistirao Ansu Fatiju za 1:1.

Poslije dva brza gola utakmica je nastavljena u brzom tempu, s tim da je Barselona imala incijativu. U 24. minutu Mesi se sjajno oslobodio i šutirao, no Tibo Kurtoa je fenomenalno odbranio. Par minuta kasnije Kazemiro je srušio Mesija u šesnaestercu i uslijedilo je gledanje VAR-a, ali je sudija Huan Martinez Munuera pokazao da nema penala. Nakon toga uslijedio je mirniji period utakmice, a zbog povrede u 42. minutu izašao je Načo, a ušao je Lukas Vaskez

Prvu veliku priliku u nastavku propustio je Kutinjo u 55. minutu nakon centaršuta Fatija. Brazilac je glavom šutirao pored gola, a već pet minuta kasnije uslijedila je kazna. Klemen Lengle je vukao Serhija Ramosa u šesnaestercu i sudija je pokazao na penal. Kapiten Real Madrida je bio siguran izvođač i donio je novo vođstvo svom timu.

Deset minuta kasnije Barselona je tražila igranje rukom nakon šuta Kutinja, ipak sudija je rekao da se igra nastavi. Barselona je sve više napadala i prijetila, a treba istaći šansu Mesija iz slobodnog udarca u 80. minutu. Neto je odbranio dvije sjajne prilike Toniju Krosu i Ramosu, da bi Luka Modrić u 90. minutu ponizio odbranu Barselone i golmana Neta i postavio konačnih 3:1.

U narednom kolu Real Madrid dočekuje Uesku, a Barselona gostuje Alavesu.