Real Madrid sjajnom odbranom savladao Crvenu zvezdu u Beogradu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na domaćem terenu od ekipe Real Madrida sa 73:67 u osmom kolu Evrolige.

Domaći košarkaši su sjajno otvorili meč i trojkama Džordana Lojda i Kori Voldena stigli su do +13 (21:8). Nakon tajm-auta Pabla Lasa Madriđani su se pokrenuli i poenima Džejsi Kerola i Treja Tompkinsa prišli su na -2 (21:19), no Džoni O’Brajant i Volden su stvorili +5 (26:21) za kraj prve četvrtine.

Lojd je svojim trinaestim poenom donio +7 (31:24) Crvenoj zvezdi, a Real Madrid je ponovo nakon dva i po minuta igre ispunio bonus. Do nove dvocifrene prednosti tim Saše Obradovića došao je nakon akcije Lojda i O’Brajanta na pet minuta prije odlaska na odmor. Rudi Fernandez je prekinuo period od pet minuta svog tima bez poena i smanjio na -8 (38:30). Fakundo Kampaco je zatim pogodio za 38:34, da bi na poluvremenu rezultat bio 42:36.

Kraljevski klub” je serijom 7:0 preokrenuo na 43:42, a Ognjen Kuzmić je prekinuo to zakucavanjem (44:43). Novom mini-serijom od 8:0 poenima Entoni Rendolfa i Serhija Ljulja gosti su poveli sa 54:46. Domaći tim je postigao samo četiri poena u sedam minuta, a Lojd je svoj post dug preko deset minuta prekinuo serijom 5:0 (54:51). Trojkom Alberta Abaldea Madriđani su u posljednjih deset minuta ušli sa vođstvom od 59:53.

Crvena zvezda je otvorila posljednju četvrtinu serijom 4:0 i prišla je na -2 (59:57), a Fernandez je trojkom u posljednjoj sekundi napada vratio na +5 (62:57). Emanuel Teri je svojim poenima držao rezultatski priključak, a Volden je iz kontranapada donio preokret (65:64). Od tog trenutka Madriđani su zaigrali nevjerovatno dobro odbranu, a Tompkins je uzvratio sa dvije vezane trojke za 70:65. Zvezda je od poena Voldena postigla samo dva poena i doživjela poraz od 73:67.

U narednom kolu Crvena zvezda gostuje Armaniju, ali je pitanje da li će se taj meč igrati jer su igrači iz Milana zaraženi virusom korona. Najefikasniji na meču bio Lojd sa 22 poena, Volden je imao 16, a na drugoj strani Tompkins je postigao 14, a Rendolf 13 poena.