U sedmom kolu Evrolige Real Madrid je u gostima slavio protiv Žalgirisa rezultatom 93:90.

Gosti su pružili odličnu partiju u prvoj dionici, a najveću prednost su imali u prvoj polovini ovog dijela, kada su poveli 18:11. Do kraja prve četvrtine izabranici Pabla Lasa su kontrolisali vođstvo, a dvije minute do kraja poenima Fakunda Kapaca i Džojsija Kerola Madriđanu su imali najveću prednost na ovom susretu od 32:22. Oba košarkaša su završili prvu četvrtinu sa 11 postignutih poena.

Laso je već u drugoj četvrtini odmarao pojedine igrače pa su priliku dobili Serhio Ljulj i Felipe Rejes kome je ovo 16. uzastupna sezona u dresu Reala.

Domaći tim iskoristio odsustvo sa parketa nekoliko ključnih košarkaša gostiju i prvo izjednačio rezulatat, pa potom u četvtoj minuti došao u vođstvo od 36:34. Poenima Tomasa Volkapa Mariusa Grigonisa Žalgiris je uspostavio prednost koju je održavao sve do poluvremena. Kraljevski klub je postigao samo sedam poena za osam minut igre. Laso je ubacio u igru Nikolasa Laprovitolu  koji je osvježio napada svojim poenima i smanjio prednost domaćih. Žalgiris je i na nove napade gostiju imao odgovor, a Najdžel Hejs pogađa trojku za vođstvo svog tima od pet poena prednosti. Ljulj je slobodnim bacanjima smanjio rezultat na 51:48. Kada je postojala šansa da će se košarkaši Reala vratiti poenima iskusnog beka, Volkap pogađa šut za tri poena i odlazi sa svojom ekipom na pauzu kod vođstva 54:48.

Domaći su bili raspoloženi i nakon odmora. Poenima Volkupa, Hejsa i Stiva Vasturije Žalgirs dostiže prednost od 64:53. Ekipa Martina Šilera je bila disciplinovana i kontrolisala prednost tokom cijele treće dionice. Za razliku od prethodne, u trećoj četvrtini Madriđani su se razbudili i postigli ukupno 19 poena. Zahvaljujući poenima Valtera Tavaresa i Alberta Albaldea Real je smanjio vođstvo Žalgirisa i do kraja trećeg perioda domaći su vodili šest razlike.

Real, Real Madrid u posljednjoj četvrtini preokrenuo protiv Žalgirisa i odnio važne bodove iz Kaunasa

Žalgiris nije izdržao napade na početku četvrtog kvartala, i Real je trojkama Treja Tompkinsa Entonija Rendolfa poravnao na 75:75. Ponovo su domaći uspostavili prednost tri minute do kraja, a Hejs je trojkom donio prednost od 85:81. Odbrana Žalgirisa je popustila i Madriđani su krenuli da pogađaju, i gosti su 14 sekundi prije vodili sa pet poena. Do samog kraja je bilo neizvjesno, na devet sekundi prije kraja Ljulj je pogodio dva slobodna, a nakon toga Hejs pogađa svoju drugu trojku. Njegovi poeni su bili nedovljni, a Real na kraju pobjeđuje 93:90 i odnosi sav plijen iz Kaunasa.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Valter Tavares sa 22 poena, dok se u Žalgirisu istakao Tomas Volkap sa 18 poena.

Real Madrid je nastavio niz pobjeda protiv ekipe iz Kaunasa, sa kojom poslije ovog meča ima učinak 20:3.