Real Madrid u produžetku slomio otpor Bajerna, Asvel iznenadio Olimpijakos u Atini

U okviru 20. kola Evrolige Real Madrid je poslije produžetka pobijedio Bajern u Minhenu, dok je Asvel trijumfovao protiv Olimpijakosa u Atini.

Bolje je Real Madrid otvorio susret u Minhenu i nakon pet minuta predvođen Valterom Tavaresom imao vođstvo 12:6. 11 poena raspoloženog centra nakon prvih deset minuta dovelo je “Kraljeve” i do 23:13 minut prije kraja prvog kvartala, ali je Vejd Boldvin uspio da smanji pred početak druge dionice (23:15).

Serijom Džejlena Rejnoldsa početkom druge četvrtine Bajern je dodatno smanjio na 25:21. Pomagao je i Boldvin domaćem timu koji je dvije minute prije kraja poluvremena stigao na najmanjih -3 (33:30), da bi na odmor otišli sa rezultatom 39:34 za Real Madrid.

Imao je Real vođstvo skoro kompletno drugo poluvrijeme i poenima Džejsija Kerola dvije minute prija kraja stigao do prednosti 70:63. Međutim domaći se nisu predavali i Vladimir Lučić je uzvratio i sa dvije trojke preokrenuo u korist Bajerna (72:70). Meč u produžetke odveo je Gabrijel Dek.

Dodatnih pet minuta nije bilo neizvjesno, pošto je španski tim ipak pokazao kvalitet i na kraju rutinski slavio rezultatom 81:76. U pobjedi “Kraljeva” odličan je bio Valter Tavares sa 26 poena, a u dresu Bajerna istakao se Džejlen Rejnolds sa 18.

aleks tjus

Poptuno izjednačeno prvo poluvrijeme odigrali su Olimpijakos i Asvel u Atini nakon kojeg je rezultat bio 34:33 za francuski tim. Šekil Mekisik je odlično otvorio susret protiv bivšeg tima sa pet poena u nekoliko uvodnih minuta, ali je tu stao što se tiče njegovog učinka u prvih 20 minuta, dok su gosti dobro rasporedili poene, gdje se isticao Oktavijus Elis sa šest poena, a nekoliko košarkaša je imalo pet pored svog imena.

Gueršon Jabusel se razigrao u drugom poluvremenu i prvi doveo Asvel do značajnije prednosti tri minute prije kraja treće četvrtine (45:38),  da bi pred odlučujućih deset minuta gosti imali +9 (51:42). I u posljednjoj četvrtini Asvel je imao +10 tri minute prije kraja, pa nije imao problema da izbjegne neizvjesnu završnicu i na kraju trijumfuje rezultatom 69:63.

Najefikasniji u pobjedi Asvela bio je Gueršon Jabusel koji je postigao 19 poena i imao indeks korisnosti +29, dok je na drugoj strani Eron Herison postigao 13 poena.