REAL NE DA BARSI DA SE ODLIJEPI Sjajni Beznema presudio Valensiji

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su Valensiju sa 3:0 na “Santijago Bernabeuu” u 29. kolu La Lige, a blistao je Karim Benzema.

Napadač “kraljevića” je postigao dva gola i tako zadržao nadu ekipi Zinedina Zidana da može na kraju prvenstva prva da prođe kroz cilj.

Sjajni napadač Madriđana je sa ta dva pogotka došao do brojke od 20 golova ove sezone u svim takmičenjima. Zanimljivo, ovo mu je 10. sezona u posljednjih 13, kako je postigao 20 i više pogodaka. Kapa dole, majstore!

Odolijevali su “slijepi miševi” u prestonici Španije do 61. minuta kada je Francuz matirao Jaspera Silesena sa nekih 11 metara poslije dodavanja Edena Azara, praktično sa zemlje.

Nakon tog gola raspala se odbrana Valensije, pa je Real do kraja meča postigao još dva gola. Marko Asensio je u igru ušao u 74. minutu i u istom uspio da duplira vođstvo.

Domaćin je do kraja meča još jednom pogodio. Opet je to uradio Benzema i stigao do 16. gola u La Ligi.

Gosti su utakmicu okončali sa desetoricom fudbalera, pošto je Li Kangin u 89. minutu zaradio crveni karton i morao je malo prije kraja meča u svlačionicu.

Poslije ove pobjede Real ima 62 boda, zaostaje dva za vodećom Barsom, dok se Valensija nalazi na 8. mestu na tabeli sa 43 boda.