U okviru 17. kola Primere, Real Madrid je na svom terenu savladao Seltu sa 2:0.

Meč je počeo sjajno za Madriđane, koji su poveli već u šestom minutu. Nakon dobre kontre, Marko Asensio je sa lijeve strane ušao u šesnaesterac, odakle je sjajno centrirao za Lukasa, a on se odlično snašao i glavom pogodio za 1:0.

Selta nije izgledala previše poljuljano, postepeno su preuzimali posjed lopte, no ipak nisu uspijevali doći do bilo kakve izglednije prilike.

Domaćini u nastavku takođe nisu izgledali previše aktivno. Luka Modrić je pokušao u 16. minutu, ali neko od odbrambenih igrača je izblokirao njegov udarac sa vrha kaznenog prostora. I jedni i drugi su igrali nedovoljno povezano, tim iz Viga je pokušao preskakanjem igre i to ih nije dovodilo do željenog ishoda, “Kraljevski klub” je odbijao sve njihove nalete.

Pred sam kraj prvog poluvremena, Dani Karvahal je mogao udvostručiti prednost svoje ekipe, ali njegov pokušaj je završio malo iznad prečke. Ovo je bilo i posljednje uzbuđenje u prvih 45 minuta i na veliki odmor se otišlo sa 1:0.

Izabranici Zinedina Zidana su nešto konkretnije ušli u drugi dio meča, u uvodu su pokazali želju za novim golom, a to se i dogodilo u 53. minutu.

Odbrana gostiju je poslala loš pas ka naprijed, Modrić je presjekao loptu, a u nastavku su glavni akteri prvog zgoditka samo zamijenili uloge, sada je Lukas bio strijelac, a Asensio egzekutor.

Bilo je jasno da će se Selta veoma teško vratiti u meč iz ovakvog zaostatka. U 63. minutu, Karim Benzema je loše zahvatio loptu koju mu je proslijedio Modrić i gosti su imali sreće.

Nastavak je protekao u nervoznoj igri kluba iz Viga, koji nikako nisu uspijevali doći do pogotka koji bi im donio šansu za bod ili nešto više. Madriđani su relativno mirno priveli meč kraju, Tibo Kurtoa je osujetio dobru priliku protivnika pred sam kraj i tako ih spriječio da stignu do počasnog gola. Konačan rezultat je glasio 2:0.

U narednom kolu, tim iz glavnog grada Španije će u Pamplonu na megdan Osasuni, dok njihovi večerašnji suparnici na svom terenu dočekuju Viljareal.