Fudbaleri Real Sosijedada savladali su na gostovanju ekipu Rijeke sa 1:0 golom u 93. minutu u prvom kolu Lige Evrope.

Od samog početka utakmice lider Primere je imao incijatvu i prvu šansu je propustio Mikel Merino u šesto minutu. Uzvratila je Rijeka polu kontrom Stjepana Lončara i Franka Andrijaševića, no njihove udarce je zaustavio Alehandro Remiro. Poslije toga gosti su krenuli još jače u napade, a hrvatski tim je čeka priliku iz kontranapada. U 24. minutu Ivan Nevistić je prvo zaustavio fenomenalan šut Mikela Ojerzabala, a zatim i Davida Silve. Najveću priliku za goste nije iskoristio Robina le Normana, koji je ostao sam u šesnaestercu poslije centrašuta jednog od saigrača, prebacio je Nevistića, ali je pogodio prečku.

Nakon toga domaći fudbaleri oslobodili su se malo pritiska Španaca, ali je Real Sosijedad i dalje imao potpunu kontrolu nad utakmicom. Andrijašević je poveo napad Rijeke, dodao je do Lončara, a ovaj je šutirao blizu desne stative protivničkog gola. Odbrambeni igrači Rijeke imali su nekoliko sjajnih poteza, gdje su spriječili goste da dođu do bolje pozicije da upute opasan šut ka golu. U sudijskoj nadoknadi Remiro je spriječio Andrijaševića da prvi dođe do lopte i tako je sačuvao svoju mrežu.

Drugo poluvrijeme je počelo u mirnijem tonu, da bi u 56. minutu poslije šuta Portua lopta prošla paralelno sa gol linijom i otišla u gol aut. U sljedećem napadu Sandro Kulenović je šutirao preko gola. Artiz Elustondo je pucao u okvir gol, no Nevistić je bio siguran. U 82. minutu Ojerzabal nije imao puno sreće i pogodio je stativu. Nevistić odbranio i pokušaj Nača Monreala, da bi primio gol u 93. minutu od Jona Bautiste.

Rijeka: Nevistić – Tomečak, Eskoval, Velkovski, Smolčić, Štefulj – Pavičić, Čerin, Andrijašević, Lončar – Kulenović.

Real Sosijedad: Remiro- Gorosabel, Elustondo, Le Norman, Monreal – Merino, Zubimendi, David Silva – Portu, Isak, Ojerzabal.