Reinkarnacija Novaka Đokovića u trećem setu, Museti do kraja osvojio jedan gem i predao meč

Srpski teniser Novak Đoković napravio je preokret na meču i nadoknadio dva seta zaostatka da bi u finišu Lorenco Museti predao meč pri rezultatu (6:7, 6:7, 6:1, 6:0, 4:0). Ovom pobjedom prvi reket svijeta plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa.

Bolje je u meč ušao Novak Đoković koji je prvi oduzeo servis svom protivniku i poveo sa 3:1. Odmah u narednom gemu Lorenco Museti uzvratio je ribrejkom, da bi u narednom gemu poravnao na 3:3. Pobjednik prvog seta odlučen je u taj-brejku. Novak je u ovoj dionici vodio i 4:1, međutim mladi Italijan se uspio vratiti i preokrenuti u ovom taj-brejku (9:7), te je tako poveo sa 1:0 u setovima.

Drugi set bio je veoma sličan prvom. Ovoga puta Museti je došao prvi do brejka u četvtom gemu te poveo sa 3:1, da bi Đoković odmah vratio brejk i izjednačio na 3:3. Mogao je Novak do brejka i u sljedećem gemu, ali je Museti uspio da zadrži svoj servis. Ponovo se ušlo u taj-brejk. Ovu dionicu neočekivano lagano je osvojio Museti sa 7:2 te tako poveo sa 2:0 u setovima.

U trećem setu viđena je prava reinkarnacija u igri Đokovića koji je prebacio u višu brzinu. Vineri su se samo redali, a ovaj set prvi reket svijeta osvojio je sa 6:1.

Četvrti set bio je prava noćna mora za Italijana, jer u prva četiri gema nije uspio da dođe do poena. Novak je ovaj set lagano osvojio za 17 minuta sa 6:0.

Na startu petog seta od prvog poebna vidjela se želja Đokovića da se plasira u četvrtfinale, a to je pokazao kada je jedan poen dobio iako se u sred prebacivanja okliznuo i pao na koljena.

Novak je poveo sa 3:0, a onda je Museti zatražio medicinski tajm-aut. Nakon povratka na teren srpski teniser uzeo je još jedan gem, a onda je Italijan odlučio da preda meč.

Najbolji teniser svijeta u četvrtfinalu Rolan Garosa se sastaje sa Mateom Beretinijem, koji se u ovu fazu takmičenja plasirao bez borbe, jer mu je meč predao Rodžer Federer koji je napustio ovogodišnji turnir u Parizu.