Mlada fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je na gostovanju sa ekipom Crne Gore 2:2 u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Prvu šansu na utakmici imao je Ante Babić kada je u 11. minutu sa deset metara pogodio stativu. Imala je Crna Gora početnu incijativu, ali se Bosna i Hercegovina dobro branila, te je svoju šansu imala u 30. minutu pošto je Eldar Šehić iz šesnaesterca pogodio prečku.

Nije bilo puno zanimljivih dešavanja u prvom poluvremenu, ali je zato drugo ponudilo sve što je potrebno. Bosna i Hercegovina je imala korner u 49. minutu i poslije centaršuta lopta se nekako odbila od Nikole Krstovića koji je nespretno reagovao i matirao svog golmana za vođstvo gostiju od 1:0.

Nije dugo trajala prednost ekipe Slobodana Starčevića, jer je Andrija Ražnatović ubacio u šesnaesterac u 56. minutu, a sada je Adrijan Barišić loše reagovao, te je i on postigao autogol za 1:1.

Svega dva minuta kasnije Ivan Bašić je primio loptu blizu gola Crne Gore, prošao svoje čuvare i postigao gol za novo vođstvo Bosne i Hercegovine od 2:0.

Goleadu na meču nastavio je Ražnatović u 66. minutu, pošto se oslobodio igrača pored sebe i onda je lobovao Azura Aljkanovića za 2:2.

Nakon toga obje ekipe su pokušavale da dođu do tri boda, ali nijedna nije mogla da stvori konkretnu šansu. Veliku šansu u 85. minutu nije iskoristio Milan Savić pošto je njegov šut izblokirao neko od protivničkih igrača. Malo je nedostajalo Krstoviću da se iskupi za autogol, no njegov šut glavom je otišao pored gola.

Naredni meč fudbaleri Bosne i Hercegovine igraju protiv Irske u septembru, a Crna Gora protiv Luksemburga u junu.