Remi u Krupi i Sarajevu, pobjeda Olimpika

FK Olimpik

Odigrane su posljednje tri utakmice 5. kola M:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Ako postoji jedna tradicija u BH fudbalu koja se stvorila posljednjih godina to je da susret između Krupe i Radnika rijetko kada ima pobjednika. U posljednjih 12 utakmica, čak deset utakmica je završeno neriješenim rezultatom. Tako je bilo i ove nedjelje u Krupi na Vrbasu.

Gosti su poveli u 59-oj minuti golom Seida Zukića, da bi domaćin izjednačio deset minuta poslije golom Nikole Mandića. Objema ekipa ovo je bio četvrti osvojeni bod ove sezone.

Fudbaleri Olimpika iz Sarajeva doživjeli su peti ovosezonski poraz i tako ostali jedina ekipa bez osvojenih bodova ove sezone. Bolji od igrača Darka Vojvodića su bili fudbaleri Tuzle sitija rezultatom 3:2.

Tuzlaci su poveli u 19-oj  minuti golom Voje Ubiparipa iz penala. Sedam minuta poslije su udvostručili vođstvo preko Ajdina Nukića. Samo dvije minute poslije rezultat smanjuje Adis Hadžanović.

Pobjednik je bio odlučen u 71-oj minuta kada je Hrvoje Barišić odveo svoj tim do nedostižnih 3:1.

Gosti iz Sarajeva su uspjeli do kraja samo smanjiti na 3:2 golom Adnana Osmanovića u posljednjim trenucima utakmica. Tuzla siti je ovom pobjedom stigla do svog devetog boda.

Derbi kola je odigran na „Koševu“ između Sarajeva i Veleža. Gosti su poveli golom Mehmeda Ćosića u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Aktuelni šampion uspio je do kraja samo izjednačiti rezultat preko Ivana Jukića. Obije ekipe imaju osam osvojenih bodova, s tim što Sarajevo ima meč manje.