Fudbaleri Bajern Minhena i Lajpciga odigrali su fantastičan meč i remizirali sa 3:3 u desetom kolu njemačke Bundeslige.

Prvu priliku na meču imao je Kristofer Nkunku u 12. minutu, ali je Leon Gorecka izblokirao njegov šut. Isti igrač doveo je goste u vođstvo u 19. minutu poslije kontranapada, nakon što ga je sjajno proigrao Emil Forsberg

David Alaba
je imao šansu da izjednači u 26. minutu, ali je Peter Gulaši reagovao ispred njega. Benjanim Pavar je par minuta kasnije dočekao jednu odbijenu loptu na dvadeset metara i natjerao protivničkog golmana na paradu. Napadi Bavarca isplatili su im se u 30. minutu, nakon što je mladi Džamal Musiala sa vrha šesnaesterca pogodio za 1:1 i to samo pet minuta nakon što je zamijenio Čavi Martineza.

Odmah nakon toga postignuta su još dva gola, a Kingsli Koman je upisao drugu asistenciju, nakon je dodao do Tomasa Milera koji je preokrenuo na 2:1. Već u sljedećem napadu igrači Lajpciga su odigrali predivnu akciju, a Džastin Klajvert je izjednačio na 2:2 i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Na otvaranju drugog poluvremena igrači Lajpciga odigrali su fenomenalnu akciju, gdje je Anhelino centaršutem pronašao samog Forsberga na pet metara, koji je vrlo lako savladao Nojera za novo vođstvo gostiju (3:2). Pokušavali su domaći igrači da opet brzo izjednače, ali to sada nisu uspjeli i gosti su se dobro branili.

Nisu odmah izjednačili, ali jesu nakon 28 minutu, tačnije u 75. minutu, kada je nevjerovatni Koman ostvario treću asistenciju, a Miler kao najviši u skoku u šesnaestercu postigao svoj drugi gol za 3:3. Nastavili su domaći igrači da napadaju želeći sva tri boda, ali na kraju je je ostalo 3:3.

U narednom kolu Bajern Minhen gostuje Union Berlinu, a Lajpcig dočekuje Verder.