Remi u veoma uzbudljivom derbiju između Evertona i Liverpula

Everton i Liverpul remizirali su 2:2 u 237. Mersisajd derbiju, odnosno petom kolu Premijer lige Engleske.

Već na samom startu utakmice Endru Robertson je sjajno pronašao Sadia Manea, koji pogađa za vođstvo Liverpula u trećem minutu. Džordan Pikford je veoma neoprezno reagovao prilikom šanse Virdžila van Dajka, kome se ukazivala pomoć nekoliko minuta, a zatim je Jirgen Klop bio prinuđen da uvede Džoa Gomeza umjesto Holanđanina. Sudija je gledao snimak i nije dosudio ništa zbog ofsajda, iako je Pikford sigurno zaslužio bar žuti karton.

Uslijedilo je Evertonovih par minuta. Prvе dvije sjajne šanse je propustio Domink Kalvert-Luin, tačnije Adrijan ih je odbranio. Ipak poslije kornera u 19. minutu Majkl Kin je bio najviši u skoku i zatresao je mrežu za 1:1.  Mogao je Liverpul brzo da vrati vođstvo već u 27. minutu kada je Trent Aleksander Arnold fenomenalno šutirao iz slobodnog udarca sa 25 metara, no Pikford je predivnom paradom odbranio taj šut. Do kraja poluvremena obje ekipe su napadale, ali bez konkretnih prilika.

Prvu veliku šansu u nastavku imao je Everton, kada je Hames Rodrigez dao pas na drugu stranu terena za Lukasa Dinja, a ovaj je proigrao Kalvert-Luina, no Adrijan je pokupio loptu ispred njega. Novi problemi za Liverpul bila je povreda Robertsona, koji je poslije konsultacije sa doktorima ipak nastavio meč. U 60. minutu Rodrigez je pronašao Ričarlisona, da bi ovaj pogodio stativu. Svoj stoti gol u dresu Livepula postigao je Mohamed Salah u 72. minutu, poslije loše reakcije Džerija Mine

Veliku šansu za 3:1 propustio je Žoel Matip u 77. minutu, a odmah u sljedećem napadu Pikford je odbranio šut  Salahu sa nekih 20 metara. Kalvert-Luin je konačno uspio da savlada Adrijana i to glavom u 70. minutu, što mu je sedmi gol ove sezone.

Ričarlison je dobio direktan crveni karton u 90. minutu zbog grubog prekršaja, a zbog ofsajda Manea, poništen je gol Džordanu Hendersonu u sudijskoj nadoknadi.