Remi udaljio Karamele od mjesta koja vode u Evropu (VIDEO)

Fudbaleri Evertona i Kristal Palasa odigrali su neriješeno 1:1 u okviru 30. kola engleske Premijer lige.

Utakmicu su bolje otvorili domaći fudbaleri, ali prvu veću priliku imali su gosti u 20. minuti kada je Ebereči Eze šutirao u donji desni ugao, međutim golman Robin Olsen je bio siguran i odbranio mu ovaj udarac. Tri minuta kasnije Ričarlison se našao u obećavajućoj poziciji , ali ovog puta istakao se Guaita sjajnom odbranom.

U finišu prvog poluvremena Ričarlison je šutirao u golmanovu stranu iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla preko gola i na odmor se otišlo bez golova.

Na startu drugog dijela u 56. minuti na asistenciju Šejmusa Kolmana naletio je Hames Rodrigez i fantastičnim udarcem doveo Karamele u vođstvo na ovoj utakmici.

U 81. minuti novu šansu imao je Ričarlison koji je šutirao pod prečku, ali i ovog puta bolji je bio Guaita koji je njegov šut skrenuo u korner. Pet minuta kasnije loptu koju je poslao Džefri Šlup primio je Belgijanac Miči Batšuai i šutirao lijevom nogom kroz noge Olsenu za izjednačenje na ovoj utakmici.

Do kraja meča mogli su i jedni i drugi do pobjede. U 88. minuti Ričarlison je po ko zna koji put na ovoj utakmici imao priliku zabiti gol, međutim Guaita je odbranio udarac i spasio svoju ekipu, da bi u drugoj minuti sudijske nadoknade Žan-Filip Mateta uputio udarac iz voleja u lijeve rašlje, ali je ovog puta golman domaćih Olsen sjajno reagovao i odbranio ovaj šut.

Ovim remijem ekipa Evertona propustila je da se uključi u borbu za mjesta koja vode u Evropu.

Narednu utakmicu Everton igra protiv Brajtona u gostima, dok Kristal Palas dočekuje ekipu Čelsija.