Fudbaleri Veleža i Tuzla sitija odigrali su neriješeno rezultatom 1:1 u okviru pripremne utakmice za narednu sezonu.

Prva pripremna utakmica ove dvije ekipe odigrana je na Kupresu, a treneri obje ekipe su dali šansu skoro svim igračima koje su imali na raspolaganju.

U prvom poluvremenu “Rođeni” su imali više od igre, pa su tako već u šestoj minuti utakmice stigli do prilike preko Dženana Zajmovića, ali je Nevres Fejzić dobro reagovao i spriječio pogodak novog napadača Veleža. Velež je do nove sjajne prilike stigao u 21. minuti utakmice kada je ponovo šansu imao Zajmović, ali je jedan defanzivac Tuzla sitija u posljednjem trenutku sa gol linije izbacio loptu i spasio svoj tim. Do kraja prvog poluvremena nije bilo uzbuđenja.

Na početku drugog poluvremena stigao je i pogodak. Strijelac gola bio je Petar Mišić koji je uspješno realizovao penal nakon igranja rukom jednog defanzivca Veleža.

Velež je pokušao da se vrati u susret, pa je tako u nastavku dvije dobre prilike imao Samir Radovac, ali njegovi udarci nisu zatresli mrežu Tuzla sitija. Ipak, Velež je do kraja utakmice uspio postići pogodak.

Izjednačujući pogodak za Velež je stigao u 83. minuti utakmice kada je mrežu Tuzla sitija pogodio Faris Zubanović nakon dobre dubinske lopte Harisa Ovčine.

Konačan rezultat ove utakmice bio je 1:1.