Ren deklasirao Sent Etjen u gostima, Marselj u posljednjoj sekundi izvukao bod protiv Meca

radonjic

Danas su odigrane dvije utakmice najelitnijeg francuskog takmičenja. Ren je savladao Sent Etjen u gostima, dok je Mec priredio veliko iznenađenje savladavši Olimpik Marselj na njihovom stadionu.

Ren je na gostujućem terenu deklasirao Sent Etjen i vratio se na prvu poziciju na tabeli Lige 1. Naif Aguerd je doveo goste u vođstvo u 33. minuti i to je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu. Postigao je Sent Etjen pogodak na startu drugog poluvremena, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao Arnaud Nordin. Sehru Girasi je u 52. minuti povećao prednost gostujuće ekipe, a konačnih 3:0 postavio je Adrien Hunou jedan minut prije kraja regularnog toka utakmice.

U drugom terminu, u meču Marselj – Mec, gosti su iznenadili na “Velodromu” i remizirali protiv favorizovanog protivnika. Napadali su jalovo domaći tokom svih 90. minuta, ali nisu pronalazili put do gola Meca. Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Dario Benedeto koji je nemarkiran sa 11 metara šutirao preko gola. Jedini pogodak za goste postigao je Ibrahima Niane u 71. minuti.

Senegalac je nakon centrašuta Matjua Udola skočio i sjajnim udarcem ubacio loptu glavom u mrežu domaćih. Pokušavali su igrači Olimpika do kraja izvući barem nešto iz ove utakmice, a to su uspjeli tek u 95. minuti kada je Morgan Sanson isokristio asistenciju Nemanje Radonjića i donio svojoj ekipi bod iz utakmice u kojoj nisu opravdali očekivanja navijača.