Rendžers kaznio sve promašaje Zvezde i jednom nogom došao do četvrtfinala Lige Evrope

Crvena zvezda je poražena od Rendžersa u prvoj utakmici osmine finala Lige Evrope rezultatom 3:0.

Moglo je sve biti vrlo lako drugačije, još kada je u trećoj minuti Aleksandar Katai efektno pogodio mrežu Rendžersa, ali je pogodak poništen jer je ranije neko od igrača Zvezde bio u nedozvoljenoj poziciji.

U 11. minuti potom VAR je pozvao glavnog arbitra Serdara Gozubujuka da pogleda situaciju kada je Slavoljub Srnić oborio protivnika u šesnaestercu. Nakon pregledanja snimka, turski sudija je pokazao na 11 metara, a domaće je u prednost doveo Džejms Tavarnije.

U 13. minuti Katai je odlično primio dubinski pas, uspio da zaobiđe golmana Rendžersa i loptu pošalje u gol, ali je ponovo pomoćni sudija digao zastavicu, što je VAR i potvrdio.

Samo dvije minute kasnije odbrana Zvezde je bila neoprezna, Alfred Morelos stigao u šesnaestercu do nje i zakucao je u mrežu Milana Borjana za 2:0.

Nije to bio kraj nesreće Zvezde u prvom dijelu. Mogli su se gosti vratiti u igru u 24. minuti kada je srpski tim putem VAR-a dobio jedanaesterac. Loptu je na kreč namjestio Katai, ali ga je odlično pročitao Alan Mekgregor i zaustavio penal.

ZVEZDA RADNICKI 125

Ni početak drugog poluvremena nije bio u drugačijem raspoloženju, jer je Rendžers nakon šest minuta postigao treći gol. Tavarnije je izveo dobro korner, a Leon Balogun skočio najviše i glavom loptu poslao u mrežu.

Nije se predala Zvezda, pokazala je zube i u drugom poluvremenu i imala nekoliko odličnih prilika, međutim nevjerovatna nesreća ih je zatekla u završnici pa nijednu nisu realizovali, dok su s druge strane pred kraj imali i sreće da izbjegnu ubjedljiviji poraz.

Među tim nesrećama stigao je još jedan poništen gol, kada je Ben pet minuta prije kraja iz ofsajd pozicije postigao pogodak.

Revanš meč se igra u Beogradu za sedam dana.