, Reptorsi na korak od druge runde plej-ofa

Toronto Reptorsi su još jednom ubjedljivo savladali Bruklin Netse, ovaj put rezultat je bio 117:92 u korist izabranika Nika Nursa.

Nikakvu šansu Netsi nisu imali u trećoj utakmici protiv aktuelnih NBA šampiona. Osim rezultata 0:0 i 3:3, čitavim ostalim tokom utakmice, Reptorsi su vodili, a do prve dvocifrene prednosti su stigli već nakon nekoliko minuta igre kada je bilo 16:5. Na kraju prvog poluvremena, rezultat je bio 57:42.

Jedina kanadska ekipa u NBA je u nastavku bez problema održavala stečenu prednost i jedino pitanje koje se postavljalo, bilo je ono oko konačnog rezultata. On je kraju glasio 117:92 u korist Reptorsa.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Paskal Siakam sa 26 poena, dok je u poraženom timu Tajler Džonson sa 23 poena predvodio strijelce.

Ovim trijumfom, Reptorsi su povećali prednost na 3-0 u seriji i nedostaje im još samo jedna pobjeda da se plasiraju u 2. rundu plej-ofa.