Reptorsi preokretom stigli do 2-0 u seriji protiv Netsa

van vlit

Toronto Reptorsi su poslije preokreta savladali Bruklin Netse rezultatom 104:99 i na taj način izabranici Nika Nursa su poveli sa 2-0 u seriji.

Reptorsi i Netsi su odigrali jedno potpuno izjednačeno prvo poluvrijeme koje je okončano rezultatom 53:50 u korist Netsa. Obje ekipe su bile šuterski raspoložene u prvoj četvrtini ubacivši po pet trojki, dok je u drugoj dionici stao šut sa distance i jedne i druge. Iz 21-og kombinovanog pokušaja, ekipe su ubacile ukupno dva (obje po jedan) šuta van linije 7,24m u drugoj četvrtini.

Netsi su bolje otvorili drugo poluvrijeme i serijom od 10-0 stigli do 63:53. Franšiza iz Bruklina je tu prednost održavala sve do sredine četvrte četvrtine kada su aktuelni NBA šampioni napravili seriju 19-5 i u potpunosti okrenuli stanje na semaforu u svoju korist. U samom finišu utakmice, Reptorsi su znalački znali da iskontrolišu rezultat i na kraju slave rezultatom 104:99.

Najefikasniji u pobjedničkom timu su bili Fred Van Vlit i Norman Pauel sa po 24 poena, dok je u dresu Netsa Geret Templ upisao 21 poen.