Revolveraški obračun Čičkušića i Smajića u pobjedi Maglaja nad Konjuhom

Rukometaši Maglaja savladali su Konjuh rezultatom 34:26 u okviru 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Najefikasniji na meču bio je Benjamin Čičkušić koji je postigao 14 pogodaka, dok je na drugoj strani potpuno dominirao Nermin Smajić sa 11 golova.

Na početku utakmice igralo se gol za gol, a nakon osam minuta igre Maglaj je otišao prvi put na dva razlike 4:2, međutim gosti su za dva minuta ekspresno izjednačili na 4:4, a onda u narednom napadu i poveli sa 5:4.

Golom sa crte kapitena Maglaja Alena Ridžala domaći su ponovo došli do +2 (7:5). Na sredini prvog dijela prednost je porasla i na četiri gola razlike (10:6), onda je uslijedio tajm-aut gostujuće ekipe. Minut odmora je urodio plodom i odmah je postignut gol na drugoj strani (10:7), ali ozbiljniju seriju prekinuo je pravim projektilom Benjamin Čičkušić koji je bio najraspoloženiji tokom cijelog meča (11:7).

U 20. minuti bilo je i do tad najvećih +5 za izabranike Ermina Bajrića (12:7). Golom Nermina Smajića Konjuh je upotpunio mini-seriju od 3:0 (12:10) i tako ponovo unio draž u prvo poluvrijeme. Tu sreću prekinuo je, pogađate ko, Čičkušić… (13:10).

Nakon toga Konjuh je uspio da se približi na samo gol zaostatka (13:12), a onda je prvi tajm-aut zatražio trener domaćih.  Do kraja prvog dijela Maglaj je došao do prednosti 16:14, a onda je uslijedio trenutak magije Čičkušića koji je po isteku vremena pogodio sa devet metara preko cijele ekipe Konjuha. (17:14)

Ermin Bajrić

U drugom dijelu Maglaj je dobro održavao prednost, a stekao se utisak da kada god bi rukometaši Konjuha prišli na dva gola zaostatka, da bi uslijedila nova serija domaćih kojom su mirno na kraju itakmicu i priveli kraju.

Meč je završen 34:26. Najefikasniji bio je Čičkušić sa 14 golova, dok je kod Konjuha najraspoloženiji bio Nermin Smajić sa 11 golova. Na kraju Smajić je zadobio povredu, a Čičkušić je bio prvi da mu pomogne da napusti teren, što je izazvalo aplauze rukometne publike u Maglaju.

Narednu utakmicu Maglaj će igrati protiv Slobode u Tuzli, dok će Konjuh dočekati Gračanicu.