Rijeka nemoćna na San Paolu protiv Napolija (VIDEO)

Napoli je u četvrtom kolu grupne faze Lige Evrope pobijedio Rijeku na “San Paolu” rezultatom 2:0.

Mogao je Napoli doći do prednosti na svom terenu već u petoj minuti, ali je Dijego Deme jedan odbijanac sa ivice kaznenog prostora poslao pored stative gola Rijeke. Na sljedeću veliku šansu “Napolitanci” su čekali sve do 27. minute, kada je Mateo Politano propustio da u situaciji jedan na jedan, pomalo iskosa matira Ivana Nevistića koji je izašao kao pobjednik iz ovog duela.

Imao je Đovani di Lorenco devet minuta kasnije veliku priliku, međutim i tada je na visini zadatka bio Nevistić i još jednom spasio mrežu svoje ekipe. Ipak, bio je golman Rijeke nemoćan kada je u 41. minuti Pjotr Zielinski pronašao Politana koji je bio sam ispred gola gostiju i bez ikakvih problema proslijedio loptu u praznu mrežu za vođstvo Napolija.

Zaprijetila je Rijeka krajem prvog dijela Napoliju, ali je udarac glavom nakon kornera Stjepana Lončara zaustavio Aleks Meret i na odmor se otišlo sa prednosti Napolija 1:0.

Nije se u drugom poluvremenu igralo sa velikim tempom, i rezultat je na semaforu dugo vremena ostao 1:0. Imao je Napoli loptu u svojim nogama, ali nisu izgledali domaći kao da im se žuri po drugi gol.

Onda u 74. minuti prvo je veliku priliku imao srpski reprezentativac Nikola Maksimović koju mu je spremio Hirving Lozano, ali je defanzivac Napolija pogodio samo spoljni dio mreže. Ipak, nije prošlo ni minut od te šanse, a Lozano je postigao drugi gol za Napoli. Izašao je Meksikanac sam ispred Nevistića, imao dovoljno vremena da se namjesti i neodbranjivo pošalje loptu u mrežu Rijeke.

Da dodatno poveća prednost i donese ubjedljiviju pobjedu svojoj ekipi u 90. minuti propustio je Lorenco Insinje, odnosno golman Rijeke je po ko zna koji put na utamici sjajno reagovao i spasio svoju mrežu.

Ovom pobjedom Napoli je ostao na prvom mjestu na tabeli sa devet bodova, dva više od drugoplasiranog Real Sosijedada. U sljedećem kolu italijanska ekipa gostuje  Az Alkmaru, dok Rijeka putuje u Španiju.

Napoli: Meret, Gulan, Kulibali, Maksimović, Di Lorenco, Bakajoko, Deme (od 69. Lobotka), Elmas (od 66.  Mertens), Zijelinski (od 65. Insinje), Politano (od 64. Lozano), Petanja.

Rijeka: Nevistić, Tomečak, Velkovski, Galović, Smolčić, Anastasijo (od 68. Braut), Stefulj, Lončar, Gneda Cerin (od 86. Hodža), Murić (od 68. Jateke), Andrijašević (od 87. Frigan).