River bio na korak od senzacije, ali ih je VAR spriječio (VIDEO)

Fudbaleri River Plejta savladali su ekipu Palmeirasa sa 2:0 u revanšu polufinala Kopa Libertadores, ali je zbog pobjede u prvom meču od 3:0 brazilski tim je prošao dalje.

Nakon što su u prvom meču izgubili sa 3:0, malo se ko nadao da će velikan iz Argentine uspjeti da dođe u priliku da se plasira u finale. Poveli su golom Roberta Rohasa u 29. minutu nakon kornera, a onda su uz dosta sreće u 44. minutu preko Rafaela Bore poveli sa 2:0.

U drugom poluvremenu igrači Rivera imali su pored Palmeirasa još jednog velikog protivnika, VAR. Prvo je Gonzalu Montielu poništen gol u 52. minutu zbog ofsajda, da bi u 73. minutu pokazao drugi žuti, odnosno crveni karton Rohasu. Par minuta kasnije  sudija je svirao penal, ali je nakon gledanja snimka odlučio drugačije. Napadali su igrači iz Argentine želeći doći do tog trećeg gola i mislili su da su na korak od toga kada je Esteban Ostojić pokazao na bijelu tačku u osmom minutu sudijske nadoknade, no ponovo je presudio VAR u koristi ekipe iz Brazila.

Drugi polufinalni par čine Santos i Boka Juniors, a prvi meč je završen rezultatom 0:0.