Švajcarac Rodžer Federer eliminisan je na startu ATP turnira u Ženevi. Bolji od njega bio je Španac Pablo Anduhar rezultatom 2:1 (6:4, 4:6, 6:4).

Rodžer Federer nakon dugog izostanka ponovo se vratio na teren u meču sa Pablom Anduharom u drugom kolu ATP turnira u Ženevi.

Prvi set odlučila je jedna brejk i set lopta koju je iskoristio u desetom gemu Španac koji je poveo na ovom meču (6:4). U drugom setu Federer je podigao nivo igre i odmah na startu je oduzeo svom protivniku servis i mirno i iskusno priveo ovaj set kraju i tako poravnao rezultat meča (6:4).

Odlučujući set bolje je otvorio Švajcarac koji je imao prednost 3:1. Anduhar se nije predavao i uspio je u osmom gemu da poravna na 4:4, da bi izvršio pritisak na servis Federera u desetom gemu i tako došao do jedne od najvećih pobjeda u svojoj karijeri (6:4).

U četvrtfinalu Anduhar ide na boljeg iz meča Dominik Striker i Marton Fučovič.

Vrijedi napomenuti da je iznenađenje dana priredio švajcarski tinejdžer Dominik Striker koji je eliminisao Marina Čilića sa 2:0 (7:6, 6:1).

Felisijano Lopez bio je bolji od Daniela Altmajera sa 2:0 (7:6, 6:4), dok je Stefano Travalja predao meč Marku Čekinatu pri rezultatu (6:3, 3:0) u korist Čekinata.

Marton Fučovič pobijedio je Henrija Laskonena rezultatom 2:0 7:5, 7:5), a Ilja Ivaška je eliminisao Fernanda Verdaska sa 2:0 (7:6, 6:4).