U noći između četvrtka i petka, Hjuston Roketsi su bili bolji od San Antonio Sparsa sa 109:105, Indijana Pejsersi su rezultatom 111:87 pobijedili Portland Trejlblejzerse, Filadelfija Seventisiksersi su savladali Majami Hit sa 125:108, a Toronto Reptorsi su rezultatom 111:108 dobili Šarlot Hornetse.

U svom prvom meču bez Džejmsa Hardena, Roketsi su u derbiju Teksasa uspjeli savladati Sparse. Prvu četvrtinu su riješili u svoju korist sa 30:27, a druga je bila izuzetno neefikasna s obje strane i završena je rezultatom 18:18. Izabranici Grega Popoviča su zaigrali bolje u narednom periodu, ali Roketsi su se probudili u finalnih 12 minuta i tako došli do trijumfa.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Kristijan Vud sa 27, a na drugoj strani se istakao Keldon Džonson sa 29 poena.

Pejsersi su takođe igrali prvi meč bez svoje najveće zvijezde, Viktora Oladipa, koji je u velikom trejdu završio u Roketsima. Početak je nagovijestio neizvjesnu utakmicu, ali franšiza iz Indijanapolisa je drugu četvrtinu riješila u svoju korist sa čak +23 (33:10) i to je odredilo dalji tok meča, u kojem Trejlblejzersi nisu imali dovoljno snage da se vrate.

Najebolji košgeterski učinak kod uspješnije ekipe je imao Malkolm Brogdon sa 25, a kod protivnika su prednjačili Si Džej Mekolum i Demijan Lilard sa po 22 poena.

Seventisiksersi su krenuli snažno u ofanzivi od samog početka i prvi period su završili sa 38 postignutih poena, naspram 30 protivničkih. Hit je posustajao kako je meč odmicao, nisu imali dovoljno pravih rješenja za raspoložene košarkaše franšize iz “Grada bratske ljubavi” i na kraju su samo uspjeli smanjiti zaostatak na -17 (125:108).

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Šejk Milton sa 31 poenom, a na drugoj strani se istakao Dankan Robinson sa 22.

Nakon izjednačene prve četvrtine, Reptorsi su u drugoj došli do dvocifrene razlike i ispostavilo se da je to bilo dovoljno za trijumf. Hornetsi su se pokušavali vratiti, bili su konkretniji u posljednjih 12 minuta, no nisu imali pravi odgovor za protivnika.

Kod Reptorsa, najefikasniji je bio Kris Bušer sa 25, a kod Hornetsa je prednjačio Teri Rouzir sa 22 poena.