Foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto

Ruski teniser Danil Medvedev poražen je već u prvom kolu Rolan Garosa nakon što ga je savladao Marton Fučovič rezultatom 3:1 po setovima (6:4, 7:6, 2:6, 6:1).

Mađar je napravio veliko iznenađenje porazivši petog tenisera svijeta nakon tri sata i 20 minuta igre i to u prvom kolu. U prvom setu jedan brejk Fučoviča bio je dovoljan za vođstvo 1:0. Drugi set protekao je u znaku slabog servisa, jer je 63. teniser svijeta povećao vođstvo nakon taj-brejka prije kojeg smo vidjeli čak šest brejkova, što je za rijetkost vidjeti u mečevima muške konkurencije. Medvedev je krenuo jako dobro u trećem setu, oduzeo servis protivniku na samom početku i smanjio vođstvo na 2:1, ali ispostaviće se kasnije, to je bilo sve što smo vidjeli od ruskog tenisera koji je je u četvrtom setu počišćen 6:1 nakon nešto više od pola sata igre.

Zanimljiv podatak koji ne ide na ruku Medvedevu krije se u činjenici da ni u četvrtom nastupu u Parizu nije uspio ostvariti trijumf, pa je i ove godine kao prethodna tri puta poražen u prvom kolu.

U narednom kolu Fučovič će ukrstiti reket sa Albertom Ramosom, koji je sa ubjedljivih 3:0 savladao Adriana Manarina, po setovima 6:4, 6:3 i 6:0.

Pablo Karenjo-Busta bez izgubljenog seta savladao je Australijanca Džona Milmana, 6:3, 6:2, 7:5. Jedina doza neizvjesnosti viđena je u trećem setu koji je pripao španskom teniseru nakon 50 minuta igre i viđenih čak sedam brejkova, čime su nadmašili obračun Medvedeva i Fučoviča, pa još jednom podsjetili na mečeve ženske konkurencije.

Naredni protivnik Karenjo-Buste biće 37. teniser svijeta, Argentinac Gvido Pelja.

Rezultati preostalih mečeva u muškoj konkurenciji Rolan Garosa:

  • Tenis Sandrgren – Hubert Hurkač 3:2 (7:5, 2:6, 4:6, 7:6, 11:9)
  • Karen Hačanov – Kamil Majhšak 3:0 (7:6, 6:3, 6:3)
  • Galan Riveros – Kameron Nori 3:2 (4:6, 6:3, 5:7, 6:1, 6:1)
  • Daniel Altmajer – Felisijano Lopez 3:0 (7:6, 6:4, 6:4)

Kada je ženska konkurencija u pitanju:

  • Renata Zarazua – Elza Žakemo 2:0 (6:2, 6:1)
  • Garbin Muguruza – Tamara Zidansek 2:1 (7:5, 4:6, 8:6)
  • Šuaj Džang – Medison Kejs 2:0 (6:3, 7:6)
  • Marija Tig – Stefani Vogel 2:0 (7:5, 7:5)
  • Kaja Juvan – Anđelika Kerber 2:0 (6:3, 6:3)
  • Aliz Korne – Kloj Paket 2:0 (6:3, 6:2)
  • Polona Hercog – Dijana Peri 2:0 (6:4, 6:2)
  • Kristina Pliskova – Viktorija Kuzmova 2:0 (6:1, 6:2)
  • Klara Burel – Arantksa Rus 2:1 (6:7, 7:6, 6:3)

OSTAVITI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Ovdje unesite svoje ime