U prvom grend slemu meču u svojoj karijeri, Nikola Milojević je savladao svog sunarodnika Filipa Krajinovića u 1. kolu Rolan Garosa rezultatom 3:1 (6:4, 3:6, 6:3, 6:1).

U prvom setu viđeno je čak pet brejkova, a onaj ključni napravio je Milojević u devetom gemu koji je potom potvrdio za 6:4. Mlađi od dvojice srpskih tenisera je drugi set takođe započeo brejkom, ali tada Krajinović uzima tri uzastopna gema i potom privodi drugi period igre kraju bez većih problema (6:3) za poravnanje u setovima.

Prvi gem trećeg seta je vjerovatno odlučio ostatak meča. Krajinović je imao tri uzastopne brejk lopte, a Milojević je potom osvojio devet poena zaredom, uključujući pravljenje brejka sa nulom za 2:0. Stariji od dva igrača je imao priliku da vrati izgubljeni servis u petom gemu, međutim Milojević se odbranio i okončao set u svoju korist sa 6:3.

Indisponirani Krajinović se potpuno predao nakon toga, pa je četvrti set bio samo formalnost pošto ga je Milojević dobio rezultatom 6:1.

U narednom kolu, Milojević će igrati protiv Aljaža Bedenea.