Ronaldo sa dva gola donio bod neuvjerljivom Juventusu u Rimu

U derbiju 2. kola Serije A, Roma i Juventus su odigrali neriješeno 2:2.

Roma je na svom “Olimpiku” bolje otvorila susret i već u 12. minuti Henrik Mikhtarijan se našao u velikoj prilici, ali Ukrajinac je očajno odreagovao u završnici napada. Dosadna igra i razmjena posjeda na sredini terena trajala je sve do 30. minuta kada je Adrijan Rabio igrao rukom u svom šesnaestercu, a Marko di Bielo pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Žordan Veretu za 1:0 domaćeg sastava!

Činilo se da Juventus neće apsolutno ništa učiniti u prvom dijelu igre, međutim ni iz čega, gosti su došli do izjednačenja u posljednjoj minuti prvog poluvremena. Kristijano Ronaldo je nanizao nekoliko defanzivaca Roma, pokušao da asistira u šesnaesterac, a rukom je igrao Lorenco Pelegrini, pa su “Bjankoneri” dobili penal. Portugalac je uzeo loptu i rutinski savladao Antonija Mirantea za 1:1.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena, Juventus je imao slobodan udarac, međutim živi zid Rome je dobro odreagovao, “Vučica” je povukla kontru koju je školski završio Veretu za svoj drugi pogodak i novu prednost domaćeg tima. Sa rezultatom 2:1 se otišlo na veliki odmor.

U nastavku, identična slika na terenu. Roma je bila konkretniji i bolji rival, a slično kao Mikhtarijan u prvom dijelu, veliku šansu je propustio Edin Džeko u drugom. Napadač Bosne i Hercegovine je u 56. minuti iz peterca pogodio stativu.

U 62. minutu, veliku glupost je napravio Rabio. Nakon skrivljenog penala u prvom poluvremenu, Francuz je neoprezno startovao i dobio drugi žuti karton, ostavivši svoj tim na cjedilu. Iako do 69. minute nije stvorio niti jednu konkretnu šansu, niti imao bilo kakvu inicijativu, aktuelni šampion Italije je uspio opet da izjednači. Juventus je do gola došao iz prve i posljednje prilike na utakmici. Danilo je prošao po desnoj strani i centrirao, a odbrana Rome potpuno zaboravila Ronalda koji je odlično skočio i pogodio za 2:2!

Do kraja utakmice nije bilo uzbuđenja u glavnom gradu Italije, pa je utisak da Roma nije iskoristila veliku šansu koja joj se pružila.

U narednom kolu, Juventus dočekuje Napoli, dok će Roma gostovati Udinezeu.