U prvom meču polufinala Kupa Italije na stadionu “Đuzepe Meaca” Juventus je na krilima Kristijana Ronalda ostvario jako bitan trijumf rezultatom 2:1 protiv milanskog Intera.

Juventus je krenuo dosta ofanzivnije, ali bez velikih prilika dok je sa druge strane Inter taktički stao iza lopte i svoju priliku vrebao iz kontri, što je urodilo plodom već u devetom minutu meča. Aleksis Sančez osvojio je loptu, ona je potom došla do Nikole Barele koji je uposlio Lautara Martineza kojem nije bilo savladati Đanluiđi Bufona za vođstvo 1:0.

Nije prošlo mnogo vremena do novih uzbuđenja, a na kraju je intervencijom iz VAR sobe glavni sudija ovog meča Đanpaolo Kalvareze u 26. minuti pokazao na bijelu tačku.

Ešli Jang nije ostvario adekvatnu poziciju u šesnaestercu, a to je iskoristio Kvadrado koji se “ušunjao” iza odbrane Intera, pa je engleski reprezentativac loše odreagovao i skrivio penal.

Odgovornost i loptu u svoje ruke preuzeo je Kristijano Ronaldo, nakon čega je uslijedio više nego siguran udarac i izjednačenje 1:1.

Prošlo je samo devet minuta, a sve oči su još jednom bile uprte u Kristijana Ronalda koji je iskoristio nepažnju u odbrani Intera i ukrao loptu, da bi je potom uputio u praznu mrežu za vođstvo 2:1.

Prvi ozbiljniji pokušaj u drugom dijelu igre imali su “Neroazuri” i to preko “tragičara” Ešli Janga, ali nakon njegovog udarca u 50. minuti meča rezultat na semaforu stadiona “Đuzepe Meaca” nije se promijenio.

Poslije samo nekoliko trenutaka već je na drugoj strani zaprijetio je Federiko Bernardeski, ali na visini zadatka bio je Samir Handanović.

Već u narednom napadu najbolju priliku u drugom poluvremenu imao je Inter preko Aleksis Sančeza koji je uputio udarac, ali promjenu rezultata spriječio je Demirel fantastičnom intervencijom na gol liniji.

Do kraja susreta nije bilo ozbiljnijih prilika, pa je Juventus izašao kao pobjednik prvog susreta italijanskog Kupa. Uzvratni meč na programu je za sedam dana, tačnije devetog februara sa početkom od 20:45 časova.