Fudbaleri Milana pobjedom na gostovanju protiv Sasuola od 3:0 osvojili titulu prvaka Italije nakon 11 godina, dok je Inter u posljednjem kolu Serije A savladao Sampdoriju sa 3:0.

Dugo su gradski rivali Inter i Milan vodili šampionsku trku, da bi se “Rosoneri” u posljednjih par kola odvojili na dva boda i ljubomorno su čuvali tu prednost. Posljednji zadatak da donesu novi trofej u svoje vitrine imali su na gostovanju protiv Sasuola, a sve je fenomenalno krenulo golom Olivijea Žirua u 17. minutu.

Francuz je u 32. minutu pokazao još jednom svoje majstorstvo i doveo je Milan u prednost od 2:0, da bi Frenk Kesi u 36. minutu povećao na 3:0 i praktično riješio šampionsku trku. Za to vrijeme Inter je kod kuće igrao 0:0 sa Sampdorijom.

Tim Stefana Piolija smirio je igru u drugom poluvremenu i čuvao veliku prednost, a njihov najveći rival Inter je tada proradio i Ivan Perišić je u 49. minutu dao gol za 1:0. Da će “Neroazuri” odraditi ono što je do njih potvrdio je Hoakin Korea u 55. i 57. minutu pošto je doveo svoj tim u prednost od 3:0.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Rade Krunić izašao je iz igre u 73. minutu, a tada je ušao Zlatan Ibrahimović za koga postoji mogućnost da mu je i ovo posljednji prvenstveni meč. Ubrzo je Šveđanin postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda.

Do kraja nije bilo promjena u rezultatima, te je Milan po 19. put u istoriji postao šampion Italije.