Ruski teniser Andrej Rubljov savladao je u finalu Serbia opena Novaka Đokovića sa 2:1 (6:2, 6:7, 6:0) i tako po prvi put osvojio turnir u Beogradu.

Prije početka meča igrači su obilježili današnji praznik Vaskrs tako što su se kucali jajima i Rubljov je tu pobijedio. Na startu se igralo gem za gem i Đoković je ispustio jednu brejk loptu kod rezultata 2:1, a onda je Andrej povezao dva gema bez izgubljenog poena i nastavio je sa sjajnom igrom do kraja tog seta kog je osvojio sa 6:2.

Na startu drugog seta Đoković je poveo sa 2:0, ali je Rubljov odmah uzvratio istom mjerom za 2:2. Oba tenisera su bila sigurna na svoj servis do desetog gem kada je Novak napao protivnički servis i tu je propustio dvije set lopte. Odmah kasnije je i Rubljov propustio brejk loptu, pa Đoković tri set lopte i otišlo se u taj-brejk. Tu je domaći teniser krenuo sjajno, poveo je sa 3:0 i kasnije je sa 7:3 izjednačio na 1:1 u setovima.

Rubljov, Rubljov pobjedom nad Đokovićem u finalu Beograda rastužio domaću publiku

Početkom trećeg seta Đoković je propustio dvije brejk lopte i kada je djelovalo da će on krenuti bolje u ovom dijelu igre, tada je Rubljov zaigrao sjajno, povezao je dva brejka i poveo sa 4:0. U tim trenucima dolazila je sa tribina velika podrška za Novaka, koji je djelovao kao da ne može pružiti svoj maksimum. Na kraju je Rubljov osvojio i naredna dva gema i sa 6:0 je stigao do pobjede i trofeja.