Rudar ostavio Radnik na nuli i uzeo sva tri boda na svom stadionu

U okviru 11. kola Premijer lige BiH, Rudar je na svom terenu savladao Radnik sa 2:0.

Prijedorčani su tako stigli do svog 11. boda i zauzeli sedmu poziciju na tabeli, dok su njihovi današnji protivnici ostali na sedam osvojenih bodova, što ih je postavilo na pretposljednje mjesto.

U uvodnim minutima, Rudar je pokušavao izgraditi napade kroz posjed lopte, dok se ekipa iz Bijeljine više fokusirala na duge lopte. U četvrtom minutu, Demir Jakupović je ubacio loptu iz kornera s desne strane, a ona se odbila od Rijada Sadikua i otišla pored desne stative.

Samo minut kasnije, ekipa iz Bijeljine je uzvratila. Dugu loptu poslao je Bojan Batar, a ona je dovela Bojana Markovića u jedan na jedan situaciju. Ipak, njegov udarac s linije šesnaesterca zaustavio je Nemanja Šćekić.

rudar stadion

U 12. minutu, gosti su imali najbolju priliku u dotadašnjem dijelu susreta. Nakon što je Đorđe Pantelić prošao po desnoj strani terena i odigrao povratni pas, Velibor Đurić je sa šest metara od gola šutirao pored desne stative.

U 20. minutu, domaćini su poveli. Santos je probio dvije linije dodavanjem kroz noge Nikole Nikića, a zatim je Nikola Mandić s peterca u klizećem startu pogodio mrežu kroz noge Sameda Hodžića.

Prijedorčani su mogli i udvostručiti vođstvo u nastavku. U 34. minutu, Santos je prošao po desnoj strani i ubacio loptu na peterac odakle je prvi udarac Nemanje Marića odbio Hodžić, a potom je Dželil Asani promašio prazan gol.

U samom finišu prvog dijela, Mandić je ponovo zatresao mrežu protivnika, no ovog puta je to učinio iz ofsajda i nije bilo promjene rezultata, pa se na veliki odmor otišlo sa 1:0.

slika 1

Rudar je konkretnije počeo drugo poluvrijeme.

U 47. minutu, Džozef Amoa je odigrao povratnu do Bojana Burazora koji je sutirao iz prve, a Hodžić uspio obraniti. U nastavku je pokušao i Santos, ali je ponovo intervenisao golman Radnika.

Izabranici Nikice Milenkovića su nastavili sa inicijativom, ali Radnik je mogao do izjednačenja u 55. minutu, kada je poslije prodora i ubačaja Bojana Markovića lopta pogodila stativu.

Samo tri minuta kasnije, došlo je do drugog pogotka Rudara. Amoa je na desnoj strani pokušao uputiti centaršut, a Predrag Ristanović je glavom prevario sopstvenog golmana.

Malo kasnije, Prijedorčani su mogli i do još jednog gola, ali Jakupović je poslije centaršuta Santosa pogodio stativu.

Nakon što je u igru ušao Jovan Motika, gosti su postali nešto opasniji. Ovaj igrač je imao nekoliko pokušaja, a najizglednija šansa se desila u 86. minutu, kada je Šćekić sjajnom reakcijom sačuvao svoju mrežu. Do kraja, više nije bilo promjena rezultata i konačan ishod je ostao 2:0.

U narednom kolu, Prijedorčani na svom terenu dočekuju Slobodu, a Radnik ide u goste Leotaru.

Detaljan tok današnjeg susreta sa dešavanjima iz minuta u minut ste mogli pratiti OVDJE.