Rudar je u 27. kolu Premijer lige savladao u gostima Široki Brijeg rezultatom 3:1.

Nije sa velikim intenzitetom počeo meč na Pecari, pa se tako na prvu intervenciju golmana čekalo skoro pola sata, kada je Nemanja Šćekić intervenisao na golu Rudara.

Bliži je Široki Brijeg bio prednosti, a do nje je i stigao u nadoknadi kada je defanzivac Rudara Mario Sajak postigao autogol.

Konkretniji je bio Široki Brijeg i početkom drugog poluvremena, međutim nakon što su se gosti oslobodili pritiska došli su do potpunog preokreta.

Prvo je Nemanja Pekija u 78. minuti pogodio za 1:1, dok je šest minuta kasnije Tomislav Knežević donio potpuni preokret Rudarima.

Rudar je u nadoknadi vremena postigao i treći gol preko Luke Kulenovića i tako potvrdio pobjedu na Pecari.

Rudar u narednom kolu dočekuje Slobodu, dok Široki Brijeg gostuje Zrinjskom.